Եթովպիայում կործանված Boeing-ի զոհերի հարազատներին մարմինների փոխարեն հող են տվել
Եթովպիայում կործանված Ethiopian Airlines ավիաընկերությանը պատկանող Boeing 737 MAX 8-ի զոհերի հարազատներին մարմինների փոխարեն հող են տվել, հայտնում է CNN-ը:
Հարազատների մարմինները տանելու համար Ադիս Աբեբա ժամանած զոհերի հարազատներից ոմանք վթարի վայրից հողով լցված փոքրիկ պարկեր են ստացել։ Աճյունները հնարավոր չի լինի ստանալ, քանի դեռ չի ավարտվի ԴՆԹ-ով նույնականացման ընթացակարգը: Եթովպիայի տրանսպորտի նախարար Դագմավիթ Մոգեսի խոսքով՝ դա կարող է տևել մինչև վեց ամիս:
Boeing 737 MAX 8-ը մարտի 10-ին Եթովպիայում ընկել է թռիչքից մի քանի րոպե անց: Ինքնաթիռում գտնվող բոլոր 157 հոգին զոհվել են: Ավիաաղետի զոհերի թվում են 33 երկրների քաղաքացիներ:

Родным жертв разбившегося в Эфиопии "Боинга" вместо тел выдали землю
Родным жертв разбившегося в Эфиопии Boeing 737 MAX 8 авиакомпании Ethiopian Airlines вместо тел выдали землю, сообщает lenta.ru со ссылкой на CNN.
Приехавшие в Аддис-Абебу за телами родственники некоторых погибших получили мешочки с землей из района крушения. Останки нельзя будет получить, пока не будет закончена процедура идентификации по ДНК. Это, по словам министра транспорта Эфиопии Дагмавит Могес, может занять до шести месяцев.
Boeing 737 MAX 8 упал в Эфиопии 10 марта через несколько минут после взлета. Все 157 человек, находившихся на борту, погибли. Среди жертв авиакатастрофы - граждане 33 стран.