Ալիևը Փաշինյանի հետ հանդիպումից հետո կոչ է արել սպասել համանախագահների հայտարարությանը
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը ուրբաթ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպումից հետո կոչ է արել սպասել ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հայտարարությանը։
«ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները ամեն բան կպատմեն»,- ասել է Ալիև պատասխանելով ՏԱՍՍ-ի՝ հանդիպման արդյունքները մեկնաբանելու խնդրանքին։
Ալիևի և Փաշինյանի հանդիպումը սկսվել էր տեղական ժամանակով ժամը 14:00-ին՝ երկու երկրների ԱԳ նախարարներ Զոհրաբ Մնացականյանի և Էլմար Մամեդյարովի, ինչպես նաև ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների  ներկայությամբ, որից հետո տեղի է ունեցել առանձնազրույց:

Алиев после встречи с Пашиняном призвал дождаться заявления ОБСЕ
Президент Азербайджана Ильхам Алиев после встречи в пятницу с премьер-министром Армении Николом Пашиняном призвал дождаться заявления сопредседателей минской группы ОБСЕ (Россия, США и Франция).
"Сопредседатели [минской группы ОБСЕ] все расскажут", - сказал президент в ответ на просьбу ТАСС прокомментировать итоги беседы.
Встреча Алиева и Пашиняна началась в 14:00 по ереванскому времени в присутствии глав МИД Азербайджана и Армении и сопредседателей, затем продолжилась в формате тет-а-тет. Спустя три часа к Алиеву и Пашиняну вновь присоединились министры двух стран и представители России, США и Франции. В общей сложности переговоры длились три с половиной часа.