Ֆրանսիայի կառավարությունն իր պաշտոնական կայքում հայկական դրոշ է տեղադրել
Ֆրանսիայի կառավարությունն իր պաշտոնական կայքում հայկական դրոշ է տեղադրել, որին կից գրված է. «Հայոց ցեղասպանություն. ազգային հիշատակի օր»։
«Էմանուել Մակրոնն իր նախընտրական արշավի ժամանակ խոստացավ Ֆրանսիայում Հիշատակի օր սահմանել», - գրում է 20minutes պարբերականը:
«Նախագահը հիշատակի միջոցառումներին ներկա չի լինի, բայց կլինի վարչապետ Էդուար Ֆիլիպը։ Նա կմասնակցի Փարիզի 8-րդ շրջանում, Կոմիտասի արձանի մոտ անցկացվող հիշատակի արարողությանը։ Իսկ դեպարտամենտների (շրջանների) պրեֆեկտները հիշատակի միջոցառումներ կանցկացնեն», - գրում է պարբերականը, փոխանցում է Սպուտնիկ Արմենիան:

Правительство Франции разместило на своем официальном портале армянский флаг
Правительство Франции разместило на своем официальном портале армянский флаг, под которым оставлена подпись: "Геноцид армян: ежегодный национальный день памяти", передает Sputnik Армения.
"Этот день памяти пообещал учредить во Франции Эммануэль Макрон во время своей предвыборной кампании", - напоминает издание 20minutes. "Президента на мероприятиях памяти не будет, но будет премьер-министр Эдуар Филип. Он примет участие в церемонии памяти у статуи Комитаса, в 8-м районе Парижа. А префекты департаментов (районов) республики проведут мероприятия памяти", - пишет издание.