Մեկնարկել է Արցախի Հանրապետության պատվիրակության աշխատանքային այցն Արգենտինայի Հանրապետություն
Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են ՀՅԴ Արցախի Կենտրոնական Կոմիտեի ներկայացուցիչ, ԱՀ ԱԺ պատգամավոր Դավիթ Իշխանյանը և ԱՄՆ-ում Արցախի մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը հանդիպել է Արգենտինայում գործող մի շարք հայկական կառույցների ներկայացուցիչների հետ:
Առաջին հանդիպումը «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի Արգենտինայի մասնաճյուղի անդամների հետ էր: Այնուհետ հաջորդաբար հանդիպումներ են տեղի ունեցել Հայ Առաքելական եկեղեցու Արգենտինայի և Չիլիի թեմի առաջնորդ Գիսակ Արքեպիսկոպոս Մուրադյանի, «Արգենտինայի Հանրապետության Հայկական հաստատությունների» (IARA) ղեկավար կազմի, ՀՅԴ Հարավային Ամերիկայի Կենտրոնական Կոմիտեի, Հայ բարեգործական ընդհանուր միության (ՀԲԸՄ) և Հայ մարմնակրթական ընդհանուր միության (ՀՄԸՄ) պատասխանատուների հետ:
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են համազգային նշանակություն ունեցող հարցեր, մասնավորապես՝ ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացի ներկա փուլը և հեռանկարները, Արցախի Հանրապետության և նրա ժողովրդի անվտանգության ամրապնդումը, հայրենիք-սփյուռք հարաբերությունների հետագա խորացումը:
Առաջիկա օրերին նախատեսվում են պատվիրակության մի շարք հանդիպումներ Արգենտինայի Հանրապետության քաղաքական և ակադեմիական շրջանակների հետ:

Начался рабочий визит делегации Республики Арцах в Аргентинскую Республику
Возглавляемая министром иностранных дел Республики Арцах Масисом Маиляном делегация в составе представителя Центрального комитета АРФД Арцаха, депутата НС Давида Ишханяна и Постоянного представителя Республики Арцах в США Роберта Аветисяна встретилась с представителями действующих в Аргентине армянских организаций.
Первая встреча состоялась с членами аргентинского филиала Всеармянского фонда «Айастан». Затем члены делегации встретились с предводителем Аргентинской и Чилийской епархии Армянской Апостольской церкви архиепископом Гисаком Мурадяном, руководством «Армянских организаций Аргентинской Республики», ответственными лицами Центрального комитета АРФД в Южной Америке, Армянского Всеобщего Благотворительного Союза и Армянского всеобщего спортивного союза.
В ходе встреч обсуждались вопросы общенационального значения, в частности, нынешний этап  и перспективы мирного урегулирования азербайджано-карабахского конфликта,  укрепление безопасности Республики Арцах и ее народа, дальнейшее углубление отношений Родина-Диаспора.
В ближайшие дни запланированы также встречи делегации с политическими и академическими кругами Аргентинской Республики.