Պենտագոնը գաղտնի գործողություն է իրականացնում Վաշինգտոնի մերձակայքում
Պենտագոնն ամերիկացի զինվորականների և Black Hawk ուղղաթիռների օգնությամբ  գաղտնի գործողություն է իրականացնում Վաշինգտոնի մերձակայքում: Այս մասին հայտնում է Bloomberg գործակալությունը ՝ գերատեսչության փաստաթղթին հղումով:
Գաղտնի առաքելությունը բացահայտվել է, երբ բանակը կոնգրեսին խնդրել է հավանություն տալ ֆինանսական միջոցների վերաբաշխմանը՝ «նոր գաղտնի թռիչքային առաքելության» համար ինքնաթիռների տեխնիկական աջակցության նպատակով հավելյալ 1,55 մլն դոլար տրամադրելու համար:
«Առանց հավելյալ ֆինանսավորման բանակը չի կարող իրականացնել այդ գաղտնի առաքելությունը», - հայտարարել են պաշտպանության նախարարությունում:

Пентагон проводит секретную операцию возле Вашингтона
Пентагон при помощи американских военных и вертолетов Black Hawk проводит секретную операцию вблизи Вашингтона. Об этом, как передает gazeta.ru, пишет Bloomberg со ссылкой на документ оборонного ведомства.
Как отмечается, секретная миссия была раскрыта, когда армия попросила конгресс одобрить перераспределение средств для предоставления дополнительных $1,55 млн на техническое обслуживание самолетов в поддержку "новой секретной полетной миссии".
"Без дополнительного финансирования армия не сможет выполнить эту секретную миссию", - заявили в министерстве обороны.
По данным Bloomberg, операция началась в начале финансового года, то есть а ее "продолжительность не определена".