Թրամփը գովաբանել է հրաձգության ժամանակ վախեցած երեխաներին փրկած վետերանին
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հանդիպել է Տեխաս նահանգի Էլ Պասո քաղաքի առևտրի կենտրոններից մեկում տեղի ունեցած հրաձգությունից փրկվածների հետ:
Ինչպես հայտնում է The Daily Mail-ը, փրկվածների թվում է եղել նաև բանակի վետերան Գլենդոն Օաքլին, ով հրաձգությունից փրկել է վախեցած երեխաներին:
«Հիմա ամբողջ աշխարհը գիտի, թե ով ես դու: Քո տեսքով կարող էիր իսկական կինոաստղ լինել»,- ասել է Թրամփը՝ Գլենդոն Օաքլին «հերոս» անվանելով:
Վետերանը լրագրողներին պատմել է, որ գնումներ կատարելիս է եղել Էլ Պասո քաղաքի Cielo Vista Mall-ի սպորտային խանութներից մեկում, երբ կրակոցներ է լսել:
«Ես այնքան մտահոգված էի այնտեղ գտնվող երեխաների համար: Ես իմ մասին չէի մտածում: Հուսով եմ, որ այդ երեխաները լավ են»,- ասել է նա:

US President Donald Trump met with survivors of the weekend shooting that killed 22 people in El Paso, Texas on Wednesday including the hero army veteran who braved gunfire to carry out crying children, The Daily Mail reports.
Speaking with U.S. Army specialist Glendon Oakley Trump said: 'The whole world knows who you are now. You could be a movie star the way you look.'
Calling Oakley a 'great hero', Trump added: 'That'll be next, who knows, right? What a job you did. There are a lot of heroes, a lot of people who did incredible work.'
He then appeared to hand Oakley a badge before urging him to visit the White House.
Oakley told reporters he was shopping at a sporting goods store inside the Cielo Vista Mall in West El Paso when the gunman opened fire inside a nearby.