Բոլթոնը նշել է Թրամփի գլխավոր սխալները
Ազգային անվտանգության հարցերով ԱՄՆ նախագահի նախկին օգնական Ջոն Բոլթոնը դռնփակ հանդպմանը քննադատության է ենթարկել Թրամփի արտաքին քաղաքականությունը: Այդ մասին հայտնում է Politico պարբերականը՝ վկայակոչելով աղբյուրներ:
Նշվում է, որ նախկին խորհրդականը չի թաքցրել իր տարաձայնությունները նախագահի հետ: Մասնավորապես, նրան վրդովեցրել է աֆղանական «Թալիբան» շարժման առաջնորդներին ԱՄՆ-ի նախագահի Քեմփ Դևիդում գտնվող նստավայր հրավիրելու Թրամփի որոշումը: Նրա խոսքով՝ դա անարգանքի դրսևորում է սեպտեմբերի 11-ի ահաբեկչության զոհերի նկատմամբ:
Բացի այդ, Բոլթոնը կարծիք է հայտնել, որ Հյուսիսային Կորեայի և Իրանի հետ ցանկացած բանակցություններ «դատապարտված էին ձախողման»: Նրա խոսքով՝ այդ երկրները ցանկանում են բանակցություններ վարել միայն պատժամիջոցներից ազատվելու շուրջը՝ իրենց տնտեսությունները պաշտպանելու համար:

Болтон назвал главные ошибки Трампа
Бывший помощник президента США по национальной безопасности Джон Болтон подверг критике внешнюю политику президента США Дональда Трампа на закрытой встрече. Об этом, как передает lenta.ru, сообщает издание Politico со ссылкой на источники.
Отмечается, что бывший советник не скрывал своих разногласий с президентом. В частности, его возмутило решение Трампа пригласить лидеров афганского движения "Талибан" в загородную резиденцию президента США в Кэмп-Дэвиде. По его словам, это проявление неуважения к жертвам теракта 11 сентября.
Кроме того, Болтон высказал мнение, что любые переговоры с Северной Кореей и Ираном были "обречены на провал". По его словам, эти страны лишь хотят вести переговоры об освобождении от санкций для поддержки своей экономики.