Պուտինը և Զելենսկին առանձին հանդիպում կանցկացնեն Փարիզում
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը և Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին կշփվեն Ելիսեյան պալատում նորմանդական քառյակի գագաթաժողովից հետո, հայտնում է  РИА Новости-ի թղթակիցը Փարիզից:
Քառյակի հանդիպումը պետք է սկսվի Երևանի ժամանակով ժամը մոտավորապես 18:00-ին, որից հետո կկայանա մասնակիցների մամուլի ասուլիսը: նախատեսվում է, որ բանակցությունները կտևեն 2 ժամ 45 րոպե:
Մինչև գագաթաժողովի սկսվելը պլանավորված են մի շարք երկկողմ հանդիպումներ: Մասնավորպես, Պուտինը կշփվի Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելի, իսկ հետո՝ Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի հետ: Զելենսկու հետ հանդիպումը կկայանա գագաթնաժողովից հետո:
«Նորմանդական ձևաչափը» Դոնբասում իրավիճակի կարգավորման հարցերով դիվանագիտական խումբ է, որի մեջ մտնում են Ռուսաստանը, Գերմանիան, Ֆրանսիան և Ուկրաինան:

Путин и Зеленский проведут отдельную встречу в Париже
Президенты России и Украины Владимир Путин и Владимир Зеленский пообщаются в Елисейском дворце после "нормандского" саммита, передает корреспондент РИА Новости.
Встреча "четверки" должна начаться около 18:00 по московскому времени, после чего запланирована пресс-конференция участников. Ожидается, что переговоры продлятся два часа 45 минут.
До начала мероприятия планируется ряд двусторонних встреч. В частности, Путин пообщается с канцлером ФРГ Ангелой Меркель, а потом с лидером Франции Эммануэлем Макроном.
"Нормандский" формат — дипломатическая группа из представителей Германии, России, Франции и Украины по урегулированию ситуации в Донбассе.