Պուտինը և Զելենսկին առանձին հանդիպում կանցկացնեն Փարիզում
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը և Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին կշփվեն Ելիսեյան պալատում նորմանդական քառյակի գագաթաժողովից հետո, հայտնում է  РИА Новости-ի թղթակիցը Փարիզից:
Քառյակի հանդիպումը պետք է սկսվի Երևանի ժամանակով ժամը մոտավորապես 18:00-ին, որից հետո կկայանա մասնակիցների մամուլի ասուլիսը: նախատեսվում է, որ բանակցությունները կտևեն 2 ժամ 45 րոպե:
Մինչև գագաթաժողովի սկսվելը պլանավորված են մի շարք երկկողմ հանդիպումներ: Մասնավորպես, Պուտինը կշփվի Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելի, իսկ հետո՝ Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի հետ: Զելենսկու հետ հանդիպումը կկայանա գագաթնաժողովից հետո:
«Նորմանդական ձևաչափը» Դոնբասում իրավիճակի կարգավորման հարցերով դիվանագիտական խումբ է, որի մեջ մտնում են Ռուսաստանը, Գերմանիան, Ֆրանսիան և Ուկրաինան:

Russian President Vladimir Putin and his Ukrainian counterpart Vladimir Zelensky are scheduled to hold a meeting on Monday after the Normandy Four summit in Paris, Kremlin Aide Yuri Ushakov told reporters, TASS reports.
"The meeting [between Putin and Zelensky - TASS] will take place. There is an agreement on it. Everything will fit the format that the summit’s organizers, the French, will suggest, obviously after all events [of the summit] end," Ushakov said. Speaking on how long the meeting would last, he noted that "this depends on the leaders."
In comment on the issues, which Putin and Zelensky could discuss, Ushakov stressed that the talks’ agenda includes the Minsk deal’s implementation. "We’ll see," Ushakov said, answering a question whether Russia was ready to discuss various Kiev’s ideas, including on "municipal guards" in Donbass.