Դեսպան Նազարյանն իր հավատարմագրերն է հանձնել Պորտուգալիայի նախագահին
Դեկտեմբերի 9-ին Պորտուգալական Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության դեսպան Կարեն Նազարյանը (նստավայրը՝ Վատիկան) իր հավատարմագրերը հանձնեց Պորտուգալիայի նախագահ Մարսելու Նունո Դուարտե Ռեբելու դե Սոուզաին (Marcelo Nuno Duarte Rebelo de Sousa)։
Պաշտոնական արարողությանը հետևած հանդիպմանը դեսպան Նազարյանը Պորտուգալիայի նախագահին փոխանցեց ՀՀ նախագահի և վարչապետի ողջույններն ու հավաստիացրեց, որ կգործադրի առավելագույն ջանքերը միջպետական հարաբերությունները որակական նոր մակարդակի բարձրացնելու համար։
Նախագահ Մարսելու Ռեբելու դե Սոուզան, հաջողություն մաղթելով դեսպանին, խնդրեց իր ջերմ ողջույնները փոխանցել հայ ժողովրդին և ՀՀ ղեկավարությանն ու մեծապես կարևորեց աշխարհահռչակ պորտուգալահայ Գալուստ Գյուլբենկյանի անունը կրող հիմնադրամի գործունեությունը երկկողմ կապերի ամրապնդման գործում։

Armenian Ambassador Presents Credentials to President of Portugal
Armenian Ambassador to Portugal Karen Nazaryan (residence in Vatican) presented on December 9 his credentials to Portuguese President Marcelo Nuno Duarte Rebelo de Sousa, the Armenian MFA told Armenpress.
At the meeting the Ambassador conveyed to the President the warm greetings of the Armenian President and Prime Minister, assuring that he will make all efforts to raise the inter-state relations to a qualitatively new level.
The President of Portugal wished success to Ambassador Nazaryan and sent his warm greetings to the people and leadership of Armenia.