Ուկրաինայի խորհրդարանում գրանցվել է Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հարգելու որոշման նախագիծ
Ուկրաինայի Գերագույն Ռադայում գրանցվել է Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հարգելու մասին որոշման նախագիծ: Ինչպես հայտնում է AnalitikaUA.net-ը` «Ժողովրդի ծառա» կուսակցության պատգամավոր Դարիա Վոլոդինայի օրենսդրական նախաձեռնությունը Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հարգելու վերաբերյալ գրանցվել է փետրվարի 14-ին (№ 3070, 02/14/2020):
Ուկրաինայի հայերի միության ղեկավար Վիլեն Շատվորյանը պարբերականին տված իր մեկնաբանության մեջ պատգամավորի նախաձեռնությունը կարևոր քայլ է անվանել, որը վկայում է մարդասիրության, ճշմարտության և արդարության գաղափարներին հետևողական հավատարմության մասին:

В Верховной Раде Украины зарегистрирован проект постановления по чествованию памяти жертв Геноцида армянского народа
© REUTERS/Valentyn Ogirenko
В Парламенте Украины зарегистрирован проект постановления по чествованию памяти жертв Геноцида армянского народа.
Как сообщает AnalitikaUA.net, законодательная инициатива народного депутата Украины от ''Слуги народа'' Дарьи Володиной о чествовании памяти жертв Геноцида армянского народа был зарегистрирован 14 февраля (регистрационный № 3070 от 14.02.2020).
По мнению депутата, это трагедия и боль такого масштаба, что невозможно так долго просто не замечать.
Глава Союза армян Украины Вилен Шатворян в комментарии изданию назвал инициативу депутата важным шагом демонстрирующим последовательную приверженность идеям гуманизма, истине и справедливости.