Դուք Շուշիի ազատագրման օրվա խորհրդանիշն եք. Արմեն Սարգսյանը հյուրընկալել է Արցախի հերոս Արկադի Տեր-Թադևոսյանին (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Շուշիի ազատագրման 28-րդ տարեդարձի առթիվ Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հյուրընկալել է Արցախի հերոս, Շուշիի ազատագրման օպերացիայի հրամանատար Արկադի Տեր-Թադևոսյանին:
«Շուշիի ազատագրումը շատ մեծ նշանակություն ունի բոլորիս համար։ Շուշիի ազատագրումից հետո ամեն մարդ գիտեր, որ՝ վերջ, պատերազմը հաղթելու ենք,- շնորհավորելով լեգենդար հրամանատարին՝ ասել է նախագահ Սարգսյանը։-Քսանութ տարի առաջ տեղի ունեցածին տրվել են տարբեր գնահատականներ, բայց իմ գիտակցության մեջ Դուք Շուշիի ազատագրման օրվա խորհրդանիշն եք։ Իհարկե, լավ կլիներ, որ մեր մյուս ընկերները ևս այստեղ ներկա լինեին։ Եռաբլրի ամեն մի մարտիկ հերոս է, անկախ նրանից՝ պետությունը նրան հայտարարե՞լ է ազգային հերոս, թե՞ ոչ: Նրանք բոլորը հերոսներ են:
Որպեսզի հաղթանակը մշտական լինի, պետք է ամեն օր աշխատենք, որ և՛ Հայաստանը, և՛ Արցախը լինեն հզոր, ուժեղ թե՛ տնտեսությամբ, թե՛ պետական կառուցվածքով, թե՛ բանակով։ Ունենանք հզոր Հայաստան և հզոր Արցախ»:
Արկադի Տեր-Թադևոսյանը շնորհակալություն է հայտնել գնահատանքի և հյուրընկալության համար՝ նշելով, որ Շուշիի հաղթանակը մեր ժողովրդի միասնականության շնորհիվ էր: «Մենք ազգովի ենք այդ պայքարը մղել, միայն բանակը չէր: Դա մեր ժողովրդի միասնության հաղթանակն էր: Ապագայում նույնպես մենք ունենք այդ միասնականության կարիքը՝ հետագա հաղթանակների համար»,-նշել է Արկադի Տեր-Թադևոսյանը:

President Armen Sarkissian hosted the Hero of Artsakh Arkadi Ter-Tadevossian: You are the symbol of Shushi Liberation Day
On the occasion of the 28th anniversary of the liberation of Shushi, President Armen Sarkissian hosted today the Hero of Artsakh, commander of the Shushi liberation military operation Arkadi Ter-Tadevossian, the press service of the President reports.
"The liberation of Shushi is significant for us all. After Shushi was liberated, everyone knew that we would win in that war, period," President Armen Sarkissian said after he congratulated the legendary commander. "Things that happened 28 years ago received different assessments but for me, you are the symbol of the Shushi Liberation Day. Certainly, it would be great to have our other friends here with us. Every soldier resting in the Erablur is a hero, regardless of whether the state recognized him as such or not. They all are heroes.
To make the victory permanent, we need to work every day, we need Armenia and Artsakh to be strong, with strong economy and strong state structures, and strong army. Armenia and Artsakh must be strong."
Arkadi Ter-Tadevossian thanked for the words of appreciation and hospitality and noted that the victory in Shushi was a result of our nation’s unity. "The whole nation was fighting, not only the army. It is the victory of our nation’s unity. We will need that unity in the future too, for future victories," Arkadi Ter-Tadevossian said.