Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանի արդյունաբերողների և գործարարների միության պատվիրակությանը
ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը հունիսի 11-ին ընդունել է Հայաստանի արդյունաբերողների և գործարարների միության պատվիրակությանը՝ նախագահ Արսեն Ղազարյանի գլխավորությամբ։ Հանդիպմանը մասնակցել են նաև ՀՀ ֆինանսների նախարար Ատոմ Ջանջուղազյանը և ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Խաչատյանը։
Ի թիվս բազմաթիվ հարցերի՝ քննարկվել են կորոնավիրուսի պանդեմիայով պայմանավորված իրավիճակի հաղթահարմանն ուղղված՝ Կառավարության ձեռնարկած սոցիալ-տնտեսական միջոցառումների ընթացքը, գործարարության առջև ծառացած խնդիրները, վերջիններիս կողմից իրականացվող քայլերը՝ տնտեսության անկման կանխման և տնտեսական գործընթացների բնականոն հունը վերականգնելու ուղղությամբ։ Երկուստեք պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել նման հանդիպումները դարձնել շարունակական՝ ըստ տնտեսության առանձին ճյուղերի։
«Մեծ է այսպիսի հանդիպումերի կարևորությունը, որոնց ընթացքում գործադիրը հիմնական դերակատարներից՝ գործարարներից է անմիջականորեն տեղեկանում տնտեսության տարբեր ոլորտներում առկա խնդիրներն ու զարգացումները, իսկ վերջիններս հնարավորություն են ստանում կառավարության անդամների հետ քննարկելու նախատեսվող տնտեսական քաղաքականության քայլերը, ներկայացնել իրենց տեսակետները»,- հանդիպումից հետո ասաց  ՀԱԳՄ նախագահ Արսեն Ղազարյանը։

Мгер Григорян принял делегацию Союза промышленников и предпринимателей Армении
11 июня вице-премьер Армении Мгер Григорян принял делегацию Союза промышленников и предпринимателей Армении во главе с председателем Арсеном Казаряном. Как сообщили Арменпресс в союзе промышленников и предпринимателей Армении, во встрече приняли участие министр финансов Армении Атом Джанджугазян и министр экономики Армении Тигран Хачатрян.
В числе множества вопросов был обсужден ход предпринятых правительством социально-экономических мероприятий, направленных на преодоление ситуации, обусловленной пандемией коронавируса, задачи, стоящие перед бизнесом, осуществляемые ими шаги по предотвращению спада экономики и восстановлению естественного русла экономических процессов. Участвующие договорились сделать подобные встречи постоянными и по отдельным отраслям экономики.
“Подобные встречи очень важны. Во время этих встреч исполнительная власть непосредственно от основных источников: от предпринимателей узнает о проблемах и развитиях в разных сферах экономики, а мы получаем возможность обсудить с членами правительства намеченные шаги экономической политики, представить свои точки зрения”, - сказал после встречи председатель Союза промышленников и предпринимателей Армении Арсен Казарян.