Սերբիան և Կոսովոն համաձայնություններ կստորագրեն Վաշինգտոնում
Սերբիայի նախագահ Ալեքսանդր Վուչիչը և չճանաչված Կոսովոյի վարչապետ Ավդուլահ Հոթին սեպտեմբերի 4-ին Սպիտակ տանն ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի ներկայությամբ կմասնակցեն համաձայնությունների ստորագրման արարողությանը: Այդ մասին, ինչպես փոխանցում է ТАСС-ը, ասվում է ԱՄՆ-ի նախագահի՝ ուրբաթ օրվա գրաֆիկում, որը սեպտեմբերի 3-ին տարածել է Սպիտակ տունը:
Սպիիտակ տանը չեն հայտնել, թե ինչ կարգի փաստաթուղթ կստորագրեն Վուչիչը և Հոթին:  Սերբիայի ղեկավարը սեպտեմբերի 3-ին հույս է հայտնել սեպտեմերի 4-ի առավոտյան Կոսովոյի հետ տնտեսական ոլորտում համաձայնությունների հասնելու վերաբերյալ:
Ավելի վաղ Վուչիչը հայտարարել է, որ Սերբիայի պատվիրակությունը Վաշինգտոնում կայացած բանակցությունների ընթացքում հրաժարվել է ճանաչել Կոսովոյի անկախությունը:

Сербия и Косово 4 сентября подпишут договоренности в Вашингтоне
Президент Сербии Александар Вучич и премьер непризнанного Косова Авдулах Хоти примут 4 сентября участие в церемонии подписания договоренностей в Белом доме в присутствии американского лидера Дональда Трампа. Об этом, как передает ТАСС, говорится в распространенном в четверг Белым домом пятничном графике президента США.
В Белом доме не сообщили о том, какого рода документ будут подписывать Вучич и Хоти. При этом сербский лидер в четверг выразил надежду на достижение договоренностей в экономической сфере с Косовом.
Ранее Вучич заявил, что сербская делегация отказалась признать независимость Косова в ходе переговоров в Вашингтоне.