Դեսպան Աղաջանյանն իր հավատարմագրերն է հանձնել Բելգիայի թագավոր Ֆիլիպին
Բելգիայում ՀՀ դեսպան Աննա Աղաջանյանը հոկտեմբերի 6-ին իր հավատարմագրերն է հանձնել Բելգիայի թագավոր Ֆիլիպին: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչությունից:
Արարողությունից հետո տեղի ունեցած զրույցի ընթացքում թագավոր Ֆիլիպը շնորհավորել է դեսպանին պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ և հույս հայտնել, որ վերջինս իր գործունեությամբ կնպաստի հայ-բելգիական բարեկամական հարաբերությունների առավել ամրապնդմանը։
Դեսպան Աղաջանյանը շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար և նշել, որ պատրաստ է հնարավոր բոլոր ջանքերը ներդնել հայ-բելգիական համագործակցությունն առավել խորացնելու և ընդլայնելու ուղղությամբ:

Посол Анна Агаджанян вручила верительные грамоты королю Бельгии Филиппу
Посол Армении в Бельгии Анна Агаджанян вручила верительные грамоты королю Бельгии Филиппу. Об этом Арменпресс сообщили в департаменте СМИ и общественной дипломатии МИД Армении.
В ходе беседы, состоявшейся после церемонии вручения, король Филипп поздравил посла со вступлением на должность и выразил надежду, что она своей деятельностью будет способствовать еще большему укреплению армяно-бельгийских дружественных отношений.
Посол Агаджанян выразила благодарность за теплый прием и отметила, что готова приложить все возможные усилия для еще большего углубления и расширения армяно-бельгийского сотрудничества.