Տիգրան Ավինյանն ընդունել է ԱՄՆ դեսպանին
Հանդիպման ընթացքում Տիգրան Ավինյանը նշել է, որ կառավարությունը մտադրված է էլ ավելի մեծ թափով առաջ մղել նախորդ տարիներին մեկնարկած բարեփոխումների ծրագիրը, ինչպես նաև այժմ աշխատանք է տարվում հակաճգնաժամային տնտեսական ծրագրի ուղղությամբ:  Զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ օրակարգի ներդրումային ու գործարար միջավայրին և թվայնացմանը վերաբերող հարցեր:
Դեսպան Թրեյսին ասել է, որ հայ-ամերիկյան գործակցությունը ընդհանուր մարտահրավերներին դիմակայելու ու հայաստանյան բարեփոխումներն առաջ տանելու հարցերում կընձեռի  փոխադարձ բարեկեցության առավել  մեծ հնարավորություններ։
Փոխվարչապետը նշել է, որ Հայաստանի ու Արցախի իշխանությունները մեծ ջանքեր են գործադրում ադրբեջանական ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված հումանիտար իրավիճակի կարգավորման ուղղությամբ և այս համատեքստում կարևորել է միջազգային գործընկերների, այդ թվում ԱՄՆ-ի աջակցությունը և դրա հետագա ընդլայնումը: Ամերիկյան կողմը ներկայացրել է Միացյալ Նահանգների կողմից ցուցաբերվող հումանիտար աջակցության ընթացիկ աշխատանքները։
Գերիների փոխանակման գործընթացի հետ կապված հարցերի մասին քննարկման ընթացքում Տիգրան Ավինյանն ասել է, որ պետք է կիրառել «բոլորը բոլորի դիմաց» սկզբունքը: Նա հավելել է, որ հայկական կողմից ամեն ինչ արվում է գործընթացը հնարավորինս արագացնելու համար: Դեսպան Թրեյսին նշել է, որ պատրաստ է կառուցողական երկխոսություն ծավալել փոխվարչապետի հետ այն մասին, թե ինչով կարող է Միացյալ Նահանգները օգտակար լինել այս ջանքերում։

В вопросе обмена пленными должен быть применен принцип "всех на всех": вице-премьер Армении
В ходе встречи Тигран Авинян отметил, что правительство намерено еще более продвигать стартовавшие в прошлые годы реформы, а также ведется работа по формированию антикризисной экономической программы. Собеседники обсудили вопросы инвестиционных программ, бизнес-среды и цифровизации в рамках двусторонней повестки сотрудничества.
Посол Линн Трейси отметила, что армяно-американское взаимодействие предоставит максимальные возможности взаимного благосостояния в вопросах противостояния общим вызовам и продвижения реформ в Армении.
Вице-премьер отметил, что власти Армении и Арцаха прилагают большие усилия по урегулированию гуманитарной ситуации, возникшей вследствие азербайджанской агрессии, и в этом контексте подчеркнул важность содействия международных партнеров, в том числе США, и его дальнейшего расширения. Американская сторона представила текущие работы по оказанию гуманитарной помощи.
В ходе обсуждения вопросов обмена пленными Тигран Авинян отметил, что должен быть применен принцип "всех на всех". Он добавил, что с армянской стороны делается все возможное для ускорения этого процесса. Линн Трейси отметила, что готова к конструктивному диалогу с вице-премьером о том, чем может помочь США в этом вопросе