Պուտինը Կրեմլում ջերմորեն գրկախառնվեց Ալիևի ու Փաշինյանի հետ, վերջիններիս ձեռքսեղմում չեղավ
Այսօր Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Կրեմլում ընդունեց Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևին ու Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին։ Սա առաջին հանդիպումն է՝ նոյեմբերի 9-ի համատեղ հայտարարության ստորագրումից հետո, փոխանցում է Panorama.am։
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Կրեմլում ջերմորեն ընդունեց Ադրբեջանի և Հայաստանի ղեկավարներին։
Ռուսաստանի նախագահն իր հյուրերին սպասում էր Կրեմլում մեծ կլոր սեղանի մոտ: Պուտինը ձեռքսեղմում ունեցավ, ապա գրկախառնվեց Ալիևի հետ, ապա նույն կերպ ողջունեց Փաշինյանին: Նստած սեղանի շուրջ՝ Ադրբեջանի նախագահն ու Հայաստանի վարչապետը ողջունեցին միմյանց հեռվից ու գլխով արեցին: Այս մասին գրում է Տասս-ը։
Նշվում է, որ նրանք դիմակներ չէին կրում: Ռուսաստանի նախագահի բացման խոսքից հետո բանակցությունները շարունակվում են դռնփակ:

Премьер Армении и президент Азербайджана поздоровались, кивнув друг другу (видео)
Президент РФ Владимир Путин тепло встретил в Кремле лидеров Азербайджана и Армении Ильхама Алиева и Никола Пашиняна, с которыми он в понедельник проводит трехсторонние переговоры, передает ТАСС.
Глава российского государства ожидал своих гостей возле большого круглого стола в представительском кабинете первого корпуса Кремля. Путин обменялся рукопожатием и обнялся с Алиевым, затем точно так же поприветствовал Пашиняна. Усаживаясь за стол, президент Азербайджана и премьер Армении поздоровались, кивнув друг другу.
Все лидеры были без масок. После вступительного слова президента России переговоры продолжились за закрытыми дверями.