«ԱՄՆ-ը ճշմարիտ պատմության կողմից է». Շերն արձագանքել է Ջո Բայդենի հայտարարությանը
Երգչուհի եւ դերասանուհի Շերլին Սարգսյանը, որն ամբողջ աշխարհում հայտնի է Շեր կեղծանունով, շնորհակալություն է հայտնել ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենին հայոց ցեղասպանությունը ճանաչելու համար, փոխանցում է News.am-ը։
«Տասմյակների պայքարից հետո Միացյալ Նահանգների կառավարությունը, վերջապես, ճշմարիտ պատմության ճիշտ կողմից է նախագահ Բայդենի շնորհիվ»,- նշել է 74-ամյա երգչուհին, որն ակտիվորեն ագիտացիա է արել Բայդենի օգտին 2020թ․-ի ընտրությունների ընթացքում։
«Անկախ նրանից, որ սա ցավոտ հիշեցում է մարդու դեմ հանցագործությունների մասին, ամբողջ աշխարհում մարդիկ, վերջապես, կարող են իմանալ, որ իրենց նախնկիրների հիշողությունները չեն ջնջվի ԱՄՆ-ի կողմից այս պաշտոնական ճանաչման շնորհիվ»,- ասել է նա։

Шер поблагодарила Байдена за признание Геноцида армян
Певица и актриса Шерилин Саркисян, известная во всем мире под псевдонимом Шер, поблагодарила президента Джо Байдена за признание Геноцида армян, передает News.am
"После десятилетий борьбы правительство Соединенных Штатов, наконец, определилось и находится на правильной стороне истории благодаря президенту Байдену", - сказала 74-летняя певица, которая активно агитировала за Байдена во время президентских выборов 2020 года.
"Несмотря на то, что это болезненное напоминание о преступлениях против человечества , люди во всем мире, наконец, могут узнать, что воспоминания их предков не будут стерты благодаря этому официальному признанию со стороны Соединенных Штатов", - сказала она.