Վլադիկավկազը տարանցիկ չվերթներով կկապի Երևանն ու Ղրիմը
Ռուսական Nordwind ավիաընկերությունը հունիսի 15-ից կսկսի իրականացնել տարանցիկ թռիչքներ Սիմֆերոպոլի միջազգային օդանավակայանից դեպի Երևան և հակառակ ուղղությամբ`կանգառ կատարելով Վլադիկավկազում: Այս մասին տեղեկացնում է ղրիմյան օդանավակայանի մամուլի ծառայությունը, գրում է EADaily լրատվականը:
Embraer E190 ինքնաթիռներով թռիչքները կիրականացվեն շաբաթը 1 անգամ ՝ երեքշաբթի օրերին, մինչև հոկտեմբերի 26-ը: Ուղևորության ընդհանուր տևողությունը կկազմի մոտ 5 ժամ:
«Սիմֆերոպոլի և Վլադիկավկազի միջև ուղիղ թռիչքները նորագույն պատմության մեջ կիրականացվեն առաջին անգամ: Դրանց մեկնարկից հետո դեպի Ղրիմ թռիչքների աշխարհագրությունը կընդլայնվի` հասնելով ռեկորդային 63 ուղղության», - նշել է Սիմֆերոպոլի միջազգային օդանավակայանի մամուլի ծառայությունը:
Այնտեղ նաև նշել են, որ նոր թռիչքները կհետաքրքրեն Սիմֆերոպոլից Հայաստանի մայրաքաղաք ուղևորվողներին: Վլադիկավկազում հարմար կանգառն ապահովում է այս ուղղությամբ ամենաարագ և հարմարավետ թռիչքը, փոխանցում է Tert.am-ը:

Владикавказ свяжет Ереван с Крымом авиарейсами
оссийская авиакомпания Nordwind с 15 июня начнëт выполнять транзитные рейсы из международного аэропорта Симферополь в Ереван и обратно со стыковкой во Владикавказе, сообщает сегодня, 11 июня, пресс-служба крымского авиаузла, передает EADaily.
Полëты будут осуществляться на самолëтах Embraer E190 раз в неделю по вторникам до 26 октября. Общее время в пути составит около пяти часов.
"Прямые рейсы между Симферополем и Владикавказом начнут выполняться впервые в современной истории. После их запуска география полетов в Крым расширится до рекордных 63 направлений", — отметили в пресс-службе компании "Международный аэропорт Симферополь".
Там также указали, что новые рейсы будут интересны пассажирам, путешествующим из Симферополя в столицу Армении. Удобная стыковка во Владикавказе обеспечивает максимально быстрый и комфортный перелëт на этом направлении.
Жители Крыма будут только рады, если прямые авиарейсы между Белоруссией и полуостровом вновь запустят. Об этом, как сообщало EADaily, сказал 4 июня глава Крыма Сергей Аксенов на площадке Петербургского международного экономического форума (ПМЭФ). По его словам, это не единственное международное направление, которое сейчас обсуждается. Также Крым ожидает решения относительно запуска рейсов из Армении.