Ի՞նչ կանխատեսումներ են արվում 2018թ-ին աշխարհում քաղաքական զարգացումների վերաբերյալ
2018թ-ին աշխարհում քաղաքական զարգացումների մասին արդեն իսկ տարբեր կանխատեսումներ են արվում: Այս տարի առավել լայն տարածում է ստացել բրիտանացի պայծառատես Քրեյգ Համիլթոն-Պարկերի կանխատեսումները. մարդ, ով 2016թ.-ին ասել էր, որ ԱՄՆ նախագահ է դառնալու Դոնալդ Թրամփը և որ տեղի է ունենալու Brexit: Այս մասին գրում է ancient-code.com-ը:
Ըստ Համիլթոն-Պարկերի կանխատեսումների՝ 2018թ-ին Բրիտանիայի ավտոմայրուղիներից մեկի վրա տեղի է ունենալու ահաբեկչական հարձակում, Եվրոպայի կարևոր քաղաքներից մեկի վրա տեղի է ունենալու քիմիական հարձակում, իսկ Հյուսիսային Կորեայում էլ հեղափոխություն է լինելու և տապալվելու է Կիմ Յոնգ Ունի ռեժիմը: Նա նաև կանխատեսել է, որ չնայած Brexit-ի շուրջ ընթացող բանակցությունների դժվարություններին՝ Թերեզա Մեյին կհաջողվի պահպանել իր իշխանությունը:
Մինչդեռ «Fortune»-ի հրապարակած կանխատեսումների համաձայն (հինված մի շարք փորձագետների կարծիքների, տարբեր աղբյուրների կողմից հրապարակված կանխատեսումների վրա) Մեծ Բրիտանիայում Brexit-ի շուրջ առկա տարաձայնությունները կստիպեն Թերեզա Մեյի կառավարությանը հրաժարական տալ:
Մեծ Բրիտանիայի նոր վարչապետ կդառնա աշխատավորական կուսակցության առաջնորդ Ջերեմի Կորբինը, ով Եվրամիության հետ ավարտին կհասցնի Brexit-ի բանակցությունները:
Ըստ «Fortune»-ի՝ 2018թ.-ին ԱՄՆ Կոնգրեսի միջանկյալ ընտրություններում դեմոկրատները կկարողանան ավելի շատ ձայն հավաքել, քան ունեն այսօր, սակայն նրանց կրկին չի հաջողվի կազմել մեծամասնություն:
Ռուս հայտնի էքստրասենս և աստղագուշակ Պավել Գլոբան նույնպես բավականին հետաքրքիր կանխատեսումներ է արել 2018թ-ի համար: Ըստ նրա՝ գալիք տարվա ընթացքում աշխարհում կարևոր փոփոխություններ տեղի կունենան: ԱՄՆ-ն կկորցնի իր առաջատար դիրքը, տեղի կունանա իշխանափոխություն:
ԵՄ մի շարք երկրների համար, ըստ Գլոբայի, տարին նույնպես բավականին ծանր կլինի: Պորտուգալիան կհեևի Հունաստանին և կդառնա սնանկ: Ինչ վերաբերում է Ռուսաստանին, ապա Գլոբան կանխատեսում է, որ երկիրը կունենա նոր նախագահ՝ 55-ամյա տղամարդ: Այս մասին գրում է u-f.ru կայքը:
Հարյուրավոր տարիներ առաջ 2018թ-ի համար կանխատեսումներ է արել նաև Նոստրադամուսը: Ինչպես գրում է lovepsychics.club-ը, ըստ նրա՝ աշխարհի համար տարվա գերագույն խնդիրը մնալու է ահաբեկչությունը: Չինաստանն էլ ավելի է հզորանալու և դառնալու է նոր գերտերություն, իսկ ԱՄՆ-ն էլ մտնելու է «անկառավարելի և անմրցունակ» փուլ: Նոստրադամուսը կանխատեսել է նաև Կաթոլիկ եկեղեցու առաջնորդի մահը:

Предсказания о политических событиях, которые ожидаются в 2018 году в мире
Для 2018 года существуют разные прогнозы о политических событиях в мире. В этом году наиболее широко распространены предсказания британского предсказателя Крейга Гамильтона-Паркера - человека, который в 2016 году предсказал, что президентом США станет Дональд Трамп и что будет Брексит (выход Британии из ЕС), передает ancient-code.com.
Согласно предсказаниям Гамильтона-Паркера, вскоре может произойти террористическая атака на британскую автомагистраль, будет химическая атака на один из крупных европейских городов, а в Северной Корее произойдет революция, и режим Ким Чен Юна будет свергнут. Он также предсказал, что, несмотря на трудности вокруг Брексита, Тереза Мэй сможет сохранить свое правительство.
Между тем, согласно предсказаниям Fortune (на основе ряда мнений экспертов, прогнозов, опубликованных различными источниками), разногласия вокруг Brexit в Великобритании заставят правительство Терезы Мэй уйти в отставку.
Новым премьер-министром Великобритании станет лидер Лейбористской партии Джереми Корбин, который завершит переговоры с Европейским Союзом по поводу Брексита.
Согласно Fortune, на выборах в Конгресс США в 2018 году демократы смогут получить больше голосов, чем сегодня, но им не удастся сформировать большинство.
Знаменитый российский экстрасенс и астролог Павел Глоба также сделал довольно интересные прогнозы на 2018 год. Судя по предсказанию, в 2018 году в мире произойдут важные изменения. США утратят лидирующую позицию, страну ждут смена власти и массовые беспорядки. Не лучшая участь и у некоторых стран Евросоюза. Например, Португалия, как полагает экстрасенс, повторит судьбу Греции и станет государством-банкротом. Что касается России, то астролог предсказал, что у России появится новый президент – 55-летний человек, передает u-f.ru.
Сотни лет назад Нострадамус тоже сделал прогнозы на 2018 год. Как пишет Lovepsychics.club, по его словам, самой большой проблемой года в мире будет терроризм. Китай станет сильнее и будет новой сверхдержавой, а Соединенные Штаты войдут в "неконтролируемый и неконкурентный" этап. Нострадамус также предсказал смерть лидера католической церкви.