Մեքսիկայում տրվեց Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումների մեկնարկը
Մարտի 14-ին Մեքսիկայի մայրաքաղաք Մեխիկոյում կայացած` Մեքսիկայի և ԱՄՆ Արևմտյան ափի հայ համայնքների համատեղ հանդիսությամբ պաշտոնապես մեկնարկեցին Մեքսիկայում Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումները, հաղորդում է ԱԳՆ պաշտոնական կայքը:
Միջոցառման ընթացքում Մեքսիկայում ՀՀ դեսպան Գրիգոր Հովհաննիսյանը ներկայացրեց Մեքսիկայում 2015թ. մարտից նոյեմբեր ամիսներին նախատեսված միջոցառումների ծրագիրը:
Մարտի 15-ին Մեխիկոյի Մայր տաճարում Հայոց ցեղասպանության նահատակների հիշատակին մատուցվեց Սուրբ պատարագ, որը նախագահում էր Մեքսիկայի հոգևոր առաջնորդ, կարդինալ Նորբերտո Ռիվերան: Իսկ պատարագի ավարտին Մեքսիկայի հայ համայնքի անունից Մեխիկո քաղաքին նվիրվեց հայկական խաչքար, որն այսուհետև կպահպանվի Քաղաքակրթությունների Մեքսիկայի ազգային թանգարանում:

В Мексике стартовали мероприятия к 100-летию Геноцида армян
14-го марта совместным мероприятием армянских общин Мексики и Западного берега США в столице Мексики Мехико официально стартовали мероприятия, посвященные 100-летию Геноцида армян, передает mfa.am.
В ходе мероприятия посол Республики Армения в Мексике Григор Ованнисян представил намеченную на март-ноябрь 2015г. в Мексике программу мероприятий.
15-го марта в Кафедральном соборе Мехико была проведена Святая Литургия в память о жертвах Геноцида армян, под руководством духовного лидера Мексики, кардинала Норберта Риверы. А в конце литургии от имени армянской общины Мексики городу Мехико был подарен армянский хачкар, который станет одним из экспонатов Национальногио музея цивилизаций в Мексике.