ԼՂՀ ԱԺ ընտրություններին առաջադրվել է յոթ կուսակցություն
Այսօր ժամը 18.00-ին ավարտվել է ԼՂՀ Ազգային ժողովի 2015թ. մայիսի 3-ի ընտրություններին մասնակցելու համար կուսակցությունների և քաղաքացիների առաջադրման ժամկետը:
Համամասնական ընտրակարգով ԼՂՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով ընտրական ցուցակներ են ներկայացրել 7 կուսակցություններ` Կոմունիստական, Շարժում-88, Ազգային վերածնունդ, Արցախի ժողովրդավարական, Հայ Յեղափոխական Դաշնակցություն, Ազատ Հայրենիք, Խաղաղություն և զարգացում կուսակցությունները:
ԼՂՀ տարածքային ընտրական հանձնաժողովների կողմից տրամադրած նախնական տեղեկությունների համաձայն` հանրապետության բոլոր ընտրատարածքներում ընդհանուր առմամբ մեծամասնական ընտրակարգով առաջադրվել են 50 քաղաքացիներ, նրանցից 27-ը՝ ինքնաառաջադրման ձևով: 3 թեկնածու առաջադրել է Հայ Յեղափոխական Դաշնակցություն կուսակցությունը, 4-ական թեկնածուներ` Ազատ Հայրենիք և Արցախի ժողովրդավարական կուսակցությունները, 5-ը` Ազգային վերածնունդ կուսակցությունը, 7-ը՝ Շարժում-88 կուսակցությունը:

Today, 6.00 p.m. was the deadline for political parties and citizens to put their candidacy for May 3, 2015 elections of the Nagorno-Karabakh Republic National Assembly.
On proportional representation 7 parties – Communist, Movement -88, National Revival, Democratic Party of Artsakh, Armenian Revolutionary Federation, Free Homeland, Peace and Development – presented their electoral lists to the NKR Central Election Committee.
According to the initial information provided by the NKR Territorial Election Commission in all electoral districts of the country, totally 50 citizens have been nominated, of which 27 in the form of self-nomination. The Armenian Revolutionary Federation nominated 3 candidates, Free Homeland and Democratic Party of Artsakh parties 4 each, National Revival party – 5 and Movement-88 – 7 candidates.