Ղազախստանցիների մոտ կեսն անհանգստանում է երկրի տնտեսական վիճակի համար
DEMOSCOPE հասարակական կարծիքի բյուրոյի հարցումների համաձայն, Ղազախստանի բնակիչների 48%-ը համոզված է, որ արտահերթ նախագահական ընտրություններից հետո, որոնք անցկացվելու են ապրիլի 26-ին, հնարավոր է երկրի տնտեսական վիճակի վատացում, հաղորդում է easttime.ru-ն:
20%-ն անհանգստանում է, որ կարող է արժեզրկվել թենգեն` ազգային արժույթը, իսկ 28%-ը վախենում է, որ կաճեն բոլոր ապրանքների և ծառայությունների գները:
Դրական է տրամադրված հարցվածների 38%-ը: Ամենալավատեսն են 16-39 տարեկան, ինչպես նաև 70 տարեկանից բարձր ղազախստանցիները, իսկ 40-69 տարեկանները հոռետեսորեն են տրամադրված:

Почти половина казахстанцев опасаются за состояние экономики
Согласно данным опроса бюро общественного мнения DEMOSCOPE, 48% жителей Казахстана уверены в том, что после завершения внеочередных президентских выборов, которые должны пройти в стране 26 апреля, возможно ухудшение состояния ее экономики, сообщает easttime.ru.
20% опасаются дальнейшей девальвации национальной валюты тенге, а 28% боятся дальнейшего роста цен на все виды товаров и услуг.
Позитивно настроено примерно 38% опрошенных. Больше всего оптимизма проявляют граждане Казахстана в возрасте от 16 до 39 лет, а также старше 70 лет. А вот казахстанцы в возрасте от 40 до 69 лет оценивают перспективы экономической ситуации в стране после выборов куда более негативно.