«Շարժում-88» կուսակցություն. Մենք աշխատելու ենք առավելապես երիտասարդների հետ
ԼՂՀ խորհրդարանական ընտրություններից «Շարժում-88» կուսակցություն ակնկալիքները կիսով չափ են արդարացել: Այս մասին «Արմեդիա» ՏՎԳ հետ զրույցում հայտնել է Արցախի «Շարժում-88» կուսակցության ներկայացուցիչ Էդուարդ Աղաբեկյանը:
Ադրադառնալով ընտրությունների ընթացքին՝ նա նշեց, որ այն անցել է բավականին լավ և հավելեց. «Այս ընտրությունները շահեկանորեն տարբերվում էին: Դրանք անցան հանգիստ մթնոլորտում»: Աղաբեկյանի խոսքով, որևէ էական խախտումներ տեղի չեն ունեցել, ամեն ինչ անցել է ընտրական Օրենսգրքին համապատասխան՝ չհաշված մի քանի չնչին խնդիրներ:
Խոսելով նոր ԱԺ-ում «Շարժում-88» կուսակցության անելիքների մասին՝ Աղաբեկյանը վստահեցրեց, որ իրենք ամեն ինչ անելու են իրենց՝ նախընտրական ծրագրում ներառված նպատակները հնարավորինս կյանքի կոչելու համար:
«Շարժում-88» կուսակցությունը, ըստ Աղաբեկյանի, կոալիցիա կազմելու որևէ մտադրություն չունի, սակայն  աշխատելու և համագործակցելու է այն բոլոր քաղաքական ուժերի հետ, որոնց իրականացրած գործունեությունը կհամընկնի իրենց նպատակներին՝ ամրագրված նախընտրական ծրագրում: «Մենք աշխատելու ենք առավելապես երիտասարդների հետ: Մենք նրանց հետ համագործակցության փորձ արդեն ունենք»,- ասել է նա:
«Շարժում-88» կուսակցությունն ընդգրկվել է նորընտիր խորհրդարանի կազմում՝ հավաքելով ձայների  6.93 տոկոսը։

Движение-88: "Мы будем работать в основном с молодежью"
Ожидания от парламентских выборов в НКР, состоявшихся 3 мая, оправдались наполовину. Об этом в беседе с ИАА "Армедиа" заявил представитель партии "Движение-88" Эдуард Агабекян. По его словам, "выборы отличались от прошедших в хорошем смысле этого слова и прошли в спокойной атмосфере". Серьезных нарушений не зафиксировано, все прошло в соответствии с Избирательным Кодексом, если не считать маленьких недочетов, считает он.
Агабекян заверил, что они сделают все возможное для претворения в жизнь целей, обозначенных в предвыборной программе. По его словам, они не намерены вступать в коалицию с теми или иными силами в парламенте, но Движение-88 готово сотрудничать со всеми силами, чья деятельность будет совпадать с целями предвыборной программы партии Движение-88. "В основном мы будем сотрудничать с молодежью  - такой опыт сотрудничества у нас уже есть", - заявил Агабекян.
Отметим, что Движение-88 войдет в парламент НКР по итогам выборов, в результате которых партия набрала 6.93 процентов голосов избирателей.