«Շարժում-88» կուսակցություն. Մենք աշխատելու ենք առավելապես երիտասարդների հետ
ԼՂՀ խորհրդարանական ընտրություններից «Շարժում-88» կուսակցություն ակնկալիքները կիսով չափ են արդարացել: Այս մասին «Արմեդիա» ՏՎԳ հետ զրույցում հայտնել է Արցախի «Շարժում-88» կուսակցության ներկայացուցիչ Էդուարդ Աղաբեկյանը:
Ադրադառնալով ընտրությունների ընթացքին՝ նա նշեց, որ այն անցել է բավականին լավ և հավելեց. «Այս ընտրությունները շահեկանորեն տարբերվում էին: Դրանք անցան հանգիստ մթնոլորտում»: Աղաբեկյանի խոսքով, որևէ էական խախտումներ տեղի չեն ունեցել, ամեն ինչ անցել է ընտրական Օրենսգրքին համապատասխան՝ չհաշված մի քանի չնչին խնդիրներ:
Խոսելով նոր ԱԺ-ում «Շարժում-88» կուսակցության անելիքների մասին՝ Աղաբեկյանը վստահեցրեց, որ իրենք ամեն ինչ անելու են իրենց՝ նախընտրական ծրագրում ներառված նպատակները հնարավորինս կյանքի կոչելու համար:
«Շարժում-88» կուսակցությունը, ըստ Աղաբեկյանի, կոալիցիա կազմելու որևէ մտադրություն չունի, սակայն  աշխատելու և համագործակցելու է այն բոլոր քաղաքական ուժերի հետ, որոնց իրականացրած գործունեությունը կհամընկնի իրենց նպատակներին՝ ամրագրված նախընտրական ծրագրում: «Մենք աշխատելու ենք առավելապես երիտասարդների հետ: Մենք նրանց հետ համագործակցության փորձ արդեն ունենք»,- ասել է նա:
«Շարժում-88» կուսակցությունն ընդգրկվել է նորընտիր խորհրդարանի կազմում՝ հավաքելով ձայների  6.93 տոկոսը։

Movement-88 Party: We will Mostly Work with Youth
The expectations of Movement-88 Party from the results of the elections are partially met, representative of Artsakh Movement-88 Party Eduard Aghabekyan said in a talk with "Armedia" IAA.
Referring to the process of the elections he mentioned it was quite good and added: "These elections positively differ from the previous ones. They passed in a calm atmosphere." According to Aghabekyan no serious violations have been recorded, everything was held in accordance with Election Code, not taking into consideration some small problems.
Speaking about what Movement-88 will do in the newly formed parliament, Aghabekyan assured that they will do everything to fulfill their aims fixes in the election program as much as possible.
Movement-88 Party, according to Aghabekyan, does not have any intention to form coalition, but will work and cooperate with those political forces the activities of which will correspond to the aims of Movement-88. "We will mostly work with youth. We already have an experience to work with them," – he mentioned.