Ռիգայի գագաթաժողովի հռչակագրի տեքստը համաձայնեցվել է
Լիտվայի նախագահ Անդրիս Բերզինշը հայտարարել է, որ Արևելյան գործընկերության գագաթաժողովի մասնակիցներին հաջողվել է համաձայնեցնել ամփոփիչ հայտարարության տեքստը, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին։
«Ուրախ եմ, որ մենք տեքստ ունենք»,-ասել է նախագահը։
Այսօր Reuters գործակալությունը, հղվելով դիվանագիտական աղբյուրների վրա, հաղորդել էր, որ ԱլԳ երկրների միջև հակասություններ և անհամաձայնություն կա՝ կապված ամփոփիչ փաստաթղթի բովանդակության, մասնավորապես` Ղրիմին առնչվող կետի հետ։
Գագաթաժողովը մեկնարկել է այսօր երեկոյան, կշարունակվի նաև վաղը։ Վերջում ակնկալվում է ընդունել եզրափակիչ համատեղ հռչակագիր։

"Eastern Partnership" Summit Declaration Agreed
The President of Latvia Andris Berzins announced that "Eastern partnership" summit agreed on the text of the final Declaration, RIA Novosti reports.
It should be noted that today Reuters, citing diplomatic sources, informed about the fact that Armenia and Belarus refused to sign the final message of the Riga summit of the Eastern partnership, if it will retain the phrase "illegal annexation" of Crimea.
The summit, started on Thursday evening, will continue till tomorrow. Finally, it is expected to adopt a final joint declaration.