«Իսլամական պետությունը» Վաշինգտոնին սպառնացել է ահաբեկչություններով
«Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորումը հայտարարություն է տարածել, որում սպառնացել է ահաբեկչություններ իրականացնել ԱՄՆ-ում և այլ երկրներում, հայտնում է Reuters-ը:
«Մենք ասում ենք այն երկրներին, որոնք մասնակցում են խաչակրաց արշավանքին, որ Աստծո անունով դուք կստանաք այն, ինչ Ֆրանսիան: Ինչպես մենք խոցեցինք Ֆրանսիային իր կենտրոնում՝ Փարիզում, մենք երդվում ենք, որ կխոցենք ԱՄՆ-ի իր կենտրոնում՝ Վաշինգտոնում», - հայտարարել են իսլամիստները:
Հիշեցնենք, որ «Իսլամական պետությունը» ստանձնել էր նոյեմբերի 13-ին Փարիզում տեղի ունեցած ահաբեկչությունների պատասխանատվությունը:

"Исламское государство" грозит терактом в Вашингтоне
Террористическая группировка "Исламское государство" распространило заявление, в котором пригрозило терактами в США и других странах, передает gazeta.ru со ссылкой на Reuters.
"Мы говорим странам, которые принимают участие в крестовом походе, что божьим именем вы получите то же самое, что Франция. Как мы поразили Францию в ее обиталище в Париже, мы клянемся, что мы поразим США в ее центре – Вашингтоне", — заявили исламисты.
"Исламское государство" взяла на себя ответственность за серию терактов 13 ноября в Париже, в результате которой погибли 129 человек.