Հազարավոր քրդեր Գերմանիայում բողոքի ցույցի են դուրս եկել Էրդողանի քաղաքականության դեմ
Գերմանիայի Դյուսերդոլֆ քաղաքում մոտ 15 հազար քրդեր դուրս են եկել փողոց ի նշան   Քրդստանի աշխատավորական կուսակցության դեմ (PKK) Թուրքիայի իշխանությունների գործողությունների, հաղորդում է Deutsche Welle-ը:
Ցուցարարները փողոց են դուրս եկել քրդական դրոշներով և Թուրքիայում ցմահ ազատազրկման դատապարտված PKK-ի առաջնորդ Աբդուլլահ Օջալանի նկարներով: Ցուցարարները Թուրքիային անվանել են «ահաբեկչության երկիր»:
Նշենք, որ թուրքական իշխանությունները երկրի քրդաբնակ հարավարևելյան նահանգներում ռազմական գործողությունները ներկայացնում են որպես քուրդ զինյալների դեմ պայքար:

Carrying Kurdish flags and pictures of the Kurdistan Workers' Party's (PKK) imprisoned leader Abdullah Ocalan, nearly 15,000 Kurds peacefully marched through Dusseldorf on Saturday to condemn ongoing Turkish military operations in Kurdish towns, Deutsche Welle reports.
Organized by the German-Kurdish organization NAV-DEM to condemn what they called "Turkish state terror," the protest moved through the streets of Dusseldorf.
The number of demonstrators was more than double the 7,000 organizers had originally expected and some had come from neighboring countries to attend.