Հազարավոր քրդեր Գերմանիայում բողոքի ցույցի են դուրս եկել Էրդողանի քաղաքականության դեմ
Գերմանիայի Դյուսերդոլֆ քաղաքում մոտ 15 հազար քրդեր դուրս են եկել փողոց ի նշան   Քրդստանի աշխատավորական կուսակցության դեմ (PKK) Թուրքիայի իշխանությունների գործողությունների, հաղորդում է Deutsche Welle-ը:
Ցուցարարները փողոց են դուրս եկել քրդական դրոշներով և Թուրքիայում ցմահ ազատազրկման դատապարտված PKK-ի առաջնորդ Աբդուլլահ Օջալանի նկարներով: Ցուցարարները Թուրքիային անվանել են «ահաբեկչության երկիր»:
Նշենք, որ թուրքական իշխանությունները երկրի քրդաբնակ հարավարևելյան նահանգներում ռազմական գործողությունները ներկայացնում են որպես քուրդ զինյալների դեմ պայքար:

В Германии тысячи курдов протестуют против политики Эрдогана
Около 15 тысяч курдов вышли на улицы немецкого Дюссельдорфа с маршем в знак протеста против борьбы турецкий властей с "Рабочей партией Курдистана", сообщает Интерфакс со ссылкой на Deutsche Welle.
Протестующие вышли с курдскими флагами и портретами лидера "Рабочей партии Курдистана" (РПК) Абдуллы Оджалана, который последние 16 лет отбывает пожизненное заключение в турецкой тюрьме.
Марш прошел в знак осуждения военной операции турецкой армии на юго-востоке страны, населенной преимущественно курдами. Власти Турции позиционируют операцию как борьбу с курдскими боевиками. Демонстранты назвали Турцию "государством террора".