Ահաբեկչական հարձակում Ուագադուգուի հյուրանոցներից մեկում. կան զոհեր
Բուրկինա Ֆասոյի մայրաքաղաքում ահաբեկիչների կողմից զավթված հյուրանոցից տարհանվել է 63 պատանդ, որոնցից 33-ը վիրավոր են։ Այս մասին հայտնում է BBC-ն՝ հղում անելով երկրի կապի նախարարին։
Ավելի վաղ նա հայտնել էր 33 պատանդի ազատման մասին, որոնց թվում է եղել երկրի նախարարներից մեկը։
«Կան զոհեր, սակայն մենք հստակ տվյալներ չունենք։ Մեր ուժերը  ֆրանսիական հատուկ ծառայությունների աջակցությամբ շարունակում են գրոհը»,- հայտնել է նախարարը գործակալությանը։
Տեղի բուժհաստատության ղեկավարության տվյալներով` հարձակման զոհն է դարձել առնվազն 20 մարդ: Զոհերի և տուժածների ազգության մասին տեղեկություններ չկան:
Անհայտ անձինք ուրբաթ հարձակվել են սրճարանի վրա, այնուհետև պատանդներ  վերցրել Ուագադուգուի Splendid հյուրանոցում:

About 30 hostages have been freed after an attack by militants on a hotel in Burkina Faso's Ouagadougou that reportedly killed at least 20 people, BBC reports.
Several masked men stormed the Splendid Hotel, taking hostages, after car bombs went off outside, eyewitnesses said.
Communications Minister Remis Dandjinou tweeted that some 30 hostages had been liberated and that a military operation to secure the site was ongoing. He said Minister of Public Works Clement Sawadogo was among those freed.
It is not known if any hostages remain inside the hotel. One group that monitors jihadist networks said al-Qaeda in the Islamic Maghreb claimed it was behind the attack on the four-star hotel alongside members of the al-Murabitoun Islamist group.