Ահաբեկչական հարձակում Ուագադուգուի հյուրանոցներից մեկում. կան զոհեր
Բուրկինա Ֆասոյի մայրաքաղաքում ահաբեկիչների կողմից զավթված հյուրանոցից տարհանվել է 63 պատանդ, որոնցից 33-ը վիրավոր են։ Այս մասին հայտնում է BBC-ն՝ հղում անելով երկրի կապի նախարարին։
Ավելի վաղ նա հայտնել էր 33 պատանդի ազատման մասին, որոնց թվում է եղել երկրի նախարարներից մեկը։
«Կան զոհեր, սակայն մենք հստակ տվյալներ չունենք։ Մեր ուժերը  ֆրանսիական հատուկ ծառայությունների աջակցությամբ շարունակում են գրոհը»,- հայտնել է նախարարը գործակալությանը։
Տեղի բուժհաստատության ղեկավարության տվյալներով` հարձակման զոհն է դարձել առնվազն 20 մարդ: Զոհերի և տուժածների ազգության մասին տեղեկություններ չկան:
Անհայտ անձինք ուրբաթ հարձակվել են սրճարանի վրա, այնուհետև պատանդներ  վերցրել Ուագադուգուի Splendid հյուրանոցում:

Нападение на отель в Уагадугу: 20 погибших
63 заложника освобождены в ходе ночного штурма отеля Splendid в столице Буркина-Фасо Уагадугу, сообщил агентству Франс пресс министр информации западноафриканской страны Реми Данджину. 33 из них ранены. Как передает BBC среди освобожденных - министр труда и социальной защиты Буркина-Фасо Клемент Савадого.
"Наши силы при поддержке французских спецназовцев продолжают бой", - сказал Реми Данджину. "Есть убитые, но пока мы не располагаем точными цифрами", - добавил он.
Директор университетской больницы в Уагадугу Роберт Сангаре ранее рассказал агентству Рейтер, что погибли не менее 20 человек.
Данных о национальной принадлежности погибших и пострадавших пока нет.
Четырехзвездочный отель Splendid, в котором живут сотрудники ООН и останавливаются туристы из западных стран, подвергся нападению поздно вечером в пятницу.