ԱՄՆ-ում հայտնի է դարձել նախագահի առաջին պաշտոնական թեկնածուն
ԱՄՆ-ում Լիբերտարիանական կուսակցությունն առաջինն է որոշել այս տարվա նոյեմբերին անցկացվելիք ընտրություններում ԱՄՆ նախագահի իր թեկնածուին, հայտնում է Fox News-ը։
Նշվում է, որ թեկնածու է դարձել Նյու Մեխիկո նահանգի նախկին նահանգապետ Գերի Ջոնսոնը: Կուսակցական համագումարին նա հավաքել է ձայների կեսից ավելին՝ 55,8 տոկոս:
Քվեարկության արդյունքներով Ջոնսոնը հայտարարել է, որ հետագայում նա առավելագույնս լուրջ կաշխատի կուսակցությունն ըստ արժանվույն ներկայացնելու համար:
Fox News-ը նշում է, որ հաշվի առնելով հանրապետական Դոնալդ Թրամփի և դեմոկրատ Հիլարի Քլինթոնի ցածր ժողովրդականությունը՝ Ջոնսոնը որոշակի դրական հեռանկարներ ունի նոյեմբերյան ընտրություններում։

В США стал известен первый официальный кандидат в президенты
В США Либертарианская партия первой определилась с кандидатом в президенты США на выборах, которые пройдут в ноябре этого года, сообщает gazeta.ru со ссылкой на Fox News.
Уточняется, что им стал бывший губернатор штата Нью-Мексико Гэри Джонсон. На партийном съезде он набрал больше половины голосов — 55,8%.
По итогам голосования Джонсон заявил, что в дальнейшем он будет максимально серьезно работать над тем, чтобы достойно представить партию.
Телеканал отмечает, что с учетом низкой популярности республиканца Дональда Трампа и демократа Хиллари Клинтон, у Джонсона имееются определенные положительные перспективы на ноябрьских выборах.