Դի Կապրիոն կօգնի Քլինթոնին գումար հավաքել
Հայտնի դերասան Լեոնարդո Դի Կապրիոն Լոս Անջելեսի իր առանձնատանը ճաշ է կազմակերպել, որ գումար հավաքի ԱՄՆ նախագահական ընտրություններում Դեմոկրատական կուսակցության թեկնածու Հիլարի Քլինթոնի նախընտրական արշավի համար։ Այս մասին հայտնում է Variety պարբերականը՝ հղում անելով իր աղբյուրներին։
Միջոցառումը կանցկացվի Դի Կապրիոյի տանը օգոստոսի 23-ին։ «Զրույց Հիլարիի հետ» միջոցառմանը մասնակցել ցանկացողները պետք է 33.4 հազար դոլար վճարեն:
Սա ամենևին էլ առաջին դեպքը չէ, երբ Քլինթոնն իր ընտրարշավի համար գումար հավաքելու համար ներգրավում է հանրաճանաչ մարդկանց։ Ավելի վաղ նման միջոցառումներ են կազմակերպել երգիչ Սթինգը և դերասան Ջորջ Քլունին:

Ди Каприо поможет Клинтон собрать деньги
Американский актер Леонардо Ди Каприо даст в своем особняке в Лос-Анджелесе обед, чтобы собрать средства на избирательную кампанию кандидата в президенты США от демократов Хиллари Клинтон, сообщает издание Variety со ссылкой на источники.
Как передает РИА Новости, мероприятие пройдет в доме у Ди Каприо 23 августа. Взнос для желающих посетить "Разговор с Хиллари" - 33,4 тысячи долларов.
Клинтон не в первый раз привлекает знаменитостей к сбору средств. В апреле семейство Клуни организовало торжественный вечер в честь четы Клинтон в своем особняке в Лос-Анджелесе, место за столом стоило 33,4 тысячи долларов. А в декабре 2015 года подобное мероприятие организовал известный певец Стинг.