ԱՄՆ հանրապետականները վերանայում են Թրամփի թեկնածության հարցը
ԱՄՆ Հանրապետական կուսակցության ազգային կոմիտեի մի քանի բարձրաստիճան անդամներ քննարկում են նախագահական քարոզարշավից Դոնալդ Թրամփի թեկնածությունը հանելու հարցը, թեև դա կապված է բազմաթիվ ընթացակարգային բարդությունների հետ, իսկ ընտրություններին մնացել է ընդամենը մեկ ամիս ժամանակ, հայնում է Ամերիկայի ձայնը։
Թրամփի շուրջ վերջին սկանդալի ֆոնին, Հանրապետական կուսակցության առաջնորդներն այս հանգստյան օրերին վերագնահատում են իրենց նախընտրական ռազմավարությունը։ Խոսքը 2005 թվականին արված տեսանյութի մասին է, որտեղ Թրամփը ելույթում վիրավորական և անպարկեշտ մեկնաբանություններ է անում կանանց հասցեին։
Հաշվի առնելով այն, որ ընտրություններին մնացել է ուղիղ մեկ ամիս, քվեաթերթիկներն արդեն տպագրված են, իսկ որոշ նահանգներում արդեն սկսվել է արտահերթ քվեարկությունը, մեկնաբանները նշում են, որ Հանրապետական կուսակցության ազգային կոմիտեի իրավաբաններին բարդ խնդիր է սպասվում։

Республиканцы обсуждают возможность снятия кандидатуры Трампа
В то время как все больше республиканцев призывают Дональда Трампа выйти из предвыборной гонки, поступают сообщения, что некоторые высокопоставленные члены Национального комитета Республиканской партии рассматривают варианты снятия его кандидатуры, несмотря на то, что такой шаг связан с многочисленными процессуальными сложностями, а до выборов остался всего месяц, сообщает Голос Америки.
Лидеры Республиканской партии в эти выходные переоценивают свою предвыборную стратегию в свете последнего скандала вокруг Трампа – видео 2005 года, в котором он выступает с оскорбительными и непристойными комментариями о женщинах.
Учитывая, что до выборов остался ровно месяц, бюллетени уже напечатаны, а в некоторых штатах уже начались досрочные голосования, обозреватели отмечают, что юристам Национального комитета Республиканской партии предстоит нелегкая задача. По данным Politico, юристы «уже заключили», что Трамп должен пойти навстречу любым попыткам снять его кандидатуру, хотя сам он исключил такую возможность.