Ջո Բայդենից՝ Ռոբերտ դե Նիրո. բոլորը ցանկանում են մի լավ ծեծել Թրամփին
ԱՄՆ նորընտիր նախագահ Դոնալդ Թրամփը այս ողջ քարոզարշավի ընթացքում արդեն հասցրել էր  բազում թշնամիներ ձեռք բերել: Նրա սկանդալային կերպարը, անկաշկանդ մեկնաբանությունները ստիպել էին շատերին երես թեքել նրանից: Ոչ միայն հակառակ ճամբարում գտնվող դեմոկրատները, այլև շատ համակուսակից հանրապետականներ խոստովանում էին, որ տանել չեն կարողանում Դոնալդ Թրամփին:
Մի խումբ քաղաքական գործիչներ պարզապես ծաղրում էին Թրամփին և ծիծաղում նրա հերթական անհեթեթ հայտարարության վրա, իսկ ոմանք էլ վիրավորանքներ էին հնչեցնում միլիարդատիրոջ հասցեին:
Բոլորովին վերջերս, օրինակ, ԱՄՆ փոխնախագահ Ջո Բայդենը, ելույթ ունենալով Փենսիլվանիա նահանգում, խոստովանել էր Դոնալդ Թրամփին ծեծելու ցանկության մասին:
Նման հայտարարության  պատճառը  Դոնալդ Թրամփի մասնակցությամբ ձայնագրությունն էր, որի ընթացքում նա վիրավորական արտահայտություններ է հնչեցնում կանանց հասցեին և պատմում իր կողմից կատարված սեռական ոտնձգությունների մասին, ինչպես նաև հայտարարում, որ իրեն ամենինչ կարելի է, քանի որ ինքն աստղ է:
Բայդենը հայտարարել էր, որ կցանկանար Թրամփի հետ միջնակարգ դպրոցում սովորել և այդ դեպքում Թրամփին մարզասրահ կտաներ, որտեղ ամերիկացի աշակերտները հարաբերություններ են պարզում:
Իսկ ԱՄՆ նախկին պետքարտուղար Քոլին Փաուելը (2001-2005թթ.) Թրամփին ոչ ավել ոչ պակաս «ազգային աղետ» էր որակել:
«Նա ողջ երկրի խայտառակությունն է: Ինձ այնքան է զայրացնում, որ այս երկիրը հասել է այն վիճակի, որ նրա պես հիմարը բարձրացել է այդ աստիճանի: Ես շատ եմ ամաչում, որ մենք դրան ենք հասել», - ասել էր Փաուելը:
Սակայն, քաղաքական գործիչներից ոչ պակաս զայրացկոտ դուրս եկան նաև հանրահայտ աստղերը:
Հոլիվուդյան դերասան և ռեժիսոր Ռոբերտ դե Նիրոն տեսահոլովակ էր ձայնագրել, որտեղ խիստ վիրավորական խոսքեր էր ուղղում Դոնալդ Թրամփի հասցեին:
«Նա անհավատալիորեն հիմար է, նա փսլնքոտ է, նա շուն է, նա խոզ է, նա խարդախ է: Նա կարծում է, որ խաղում է հասարակության հետ, նա հարկեր չի վճարում: Նա հիմար է», - բարկացել էր դե Նիրոն, - «Ինձ անհանգստացնում է ուղղությունը, որով շարժվում է երկիրը, Դոնալդ Թրամփի հետ մենք կգնանք սխալ ուղղությամբ»:
Սիրված երգչուհի Շակիրան իր թվիթերյան էջում գրել էր՝ «Այս դարում ոչ ոք չպետք է աջակցի նման անկիրթ և անքաղաքավարի անձնավորությանը», իսկ դերասան Ահարոն Պոլը շատ հակիրճ էր ձևակերպել. «Թանկագին Դոնալդ Թրամփ, դուք հիմա՛ր եք:»
Որոշ աստղեր նույնիսկ խոստացել էին արտագաղթել երկրից Թրամփի նախագահ դառնալու պարագայում: Ջոնի Դեպի և Վանեսսա Պարադիի դեռահաս դուստրը՝ մոդել Լիլի-Ռոուզ Դեպը պատրաստվում է Ֆրանսիա մեկնել մշտական բնակության, իսկ դերասան Արմի Համերը՝ Կարիբյան կղզիներ:

Oт Байдена до Де Ниро - все хотят побить Трампа
Новый президент США Дональд Трамп за все это время сумел настроить против себя не только всех демократов, многих членов собственной республиканской партии, но и голливудских звезд. Последние еще в начале 2016 года запустили акцию под названием ''Stop Hate, Damp Trump!'' (''Перестань ненавидеть, чертов Трамп!'').
Как сообщает журнал Life, к кампании подключились актеры Керри Вашингтон, Синтия Никсон, Уилл Смит и другие. Все они ратуют за соблюдение Конституции и прав человека.
На заявление Трампа о том, что мигранты из Мексики в большинстве своем являются преступниками, насильниками и наркоторговцами, певица Шакира отреагировала постом в Twitter: ''В нашем веке никто не должен поддерживать такое большое невежество''. Актер Аарон Пол высказался более лаконично, написав на своей странице в Twitter: ''Дорогой Дональд Трамп. Вы - идиот''.
Некоторые знаменитости пообещали уехать из США в случае победы Трампа. Дочь Джонни Деппа и Ванессы Паради Лили-Роуз Депп решила отправиться во Францию, а актер Арми Хаммер - перебраться на Карибы и открыть бизнес по прокату гидроциклов.
А сам Роберт Де Ниро в интервью, посвященном выборам в США, отругал Дональда Трампа и заявил, что хотел бы ударить кандидата на выборы в президенты США в лицо, - передает Газета.ру.
"Он такой глупый. Он дурак, он собака, он свинья, он лгун. Он не понимает, что он делает. Он национальная катастрофа, посмешище для всей страны. Я так зол, что эта страна дошла до того, что такой дурак поднялся до такого уровня. Меня волнует направление, в котором движется страна, и с таким человеком, как Дональд Трамп, мы пойдем в неправильном направлении. Я бы хотел ударить его в лицо."
Однако Де Ниро - далеко не последний человек, который хотел бы побить Трампа. Совсем недавно Джо Байден, занимающий пост американского вице-премьера, тоже признался в том, что хочет побить Дональда Трампа.
Причиной для подобного заявления Байдена послужила запись Трампа о его отношении к женщинам, где он нелестно о них отзывается и рассказывает о сексуальных домогательствах, заявляя, что ему ''все позволено, так как он звезда''.
Как сообщает СNN, Байден считает такие высказывания отвратительными. Когда Байдену задали вопрос, не хотел бы он вступить в дебаты с Трампом, Байден заявил, что хотел бы учиться в одной средней школе с Трампом, где он бы отвел его в спортзал, чтобы ''выяснить отношения''.