Ջո Բայդենից՝ Ռոբերտ դե Նիրո. բոլորը ցանկանում են մի լավ ծեծել Թրամփին
ԱՄՆ նորընտիր նախագահ Դոնալդ Թրամփը այս ողջ քարոզարշավի ընթացքում արդեն հասցրել էր  բազում թշնամիներ ձեռք բերել: Նրա սկանդալային կերպարը, անկաշկանդ մեկնաբանությունները ստիպել էին շատերին երես թեքել նրանից: Ոչ միայն հակառակ ճամբարում գտնվող դեմոկրատները, այլև շատ համակուսակից հանրապետականներ խոստովանում էին, որ տանել չեն կարողանում Դոնալդ Թրամփին:
Մի խումբ քաղաքական գործիչներ պարզապես ծաղրում էին Թրամփին և ծիծաղում նրա հերթական անհեթեթ հայտարարության վրա, իսկ ոմանք էլ վիրավորանքներ էին հնչեցնում միլիարդատիրոջ հասցեին:
Բոլորովին վերջերս, օրինակ, ԱՄՆ փոխնախագահ Ջո Բայդենը, ելույթ ունենալով Փենսիլվանիա նահանգում, խոստովանել էր Դոնալդ Թրամփին ծեծելու ցանկության մասին:
Նման հայտարարության  պատճառը  Դոնալդ Թրամփի մասնակցությամբ ձայնագրությունն էր, որի ընթացքում նա վիրավորական արտահայտություններ է հնչեցնում կանանց հասցեին և պատմում իր կողմից կատարված սեռական ոտնձգությունների մասին, ինչպես նաև հայտարարում, որ իրեն ամենինչ կարելի է, քանի որ ինքն աստղ է:
Բայդենը հայտարարել էր, որ կցանկանար Թրամփի հետ միջնակարգ դպրոցում սովորել և այդ դեպքում Թրամփին մարզասրահ կտաներ, որտեղ ամերիկացի աշակերտները հարաբերություններ են պարզում:
Իսկ ԱՄՆ նախկին պետքարտուղար Քոլին Փաուելը (2001-2005թթ.) Թրամփին ոչ ավել ոչ պակաս «ազգային աղետ» էր որակել:
«Նա ողջ երկրի խայտառակությունն է: Ինձ այնքան է զայրացնում, որ այս երկիրը հասել է այն վիճակի, որ նրա պես հիմարը բարձրացել է այդ աստիճանի: Ես շատ եմ ամաչում, որ մենք դրան ենք հասել», - ասել էր Փաուելը:
Սակայն, քաղաքական գործիչներից ոչ պակաս զայրացկոտ դուրս եկան նաև հանրահայտ աստղերը:
Հոլիվուդյան դերասան և ռեժիսոր Ռոբերտ դե Նիրոն տեսահոլովակ էր ձայնագրել, որտեղ խիստ վիրավորական խոսքեր էր ուղղում Դոնալդ Թրամփի հասցեին:
«Նա անհավատալիորեն հիմար է, նա փսլնքոտ է, նա շուն է, նա խոզ է, նա խարդախ է: Նա կարծում է, որ խաղում է հասարակության հետ, նա հարկեր չի վճարում: Նա հիմար է», - բարկացել էր դե Նիրոն, - «Ինձ անհանգստացնում է ուղղությունը, որով շարժվում է երկիրը, Դոնալդ Թրամփի հետ մենք կգնանք սխալ ուղղությամբ»:
Սիրված երգչուհի Շակիրան իր թվիթերյան էջում գրել էր՝ «Այս դարում ոչ ոք չպետք է աջակցի նման անկիրթ և անքաղաքավարի անձնավորությանը», իսկ դերասան Ահարոն Պոլը շատ հակիրճ էր ձևակերպել. «Թանկագին Դոնալդ Թրամփ, դուք հիմա՛ր եք:»
Որոշ աստղեր նույնիսկ խոստացել էին արտագաղթել երկրից Թրամփի նախագահ դառնալու պարագայում: Ջոնի Դեպի և Վանեսսա Պարադիի դեռահաս դուստրը՝ մոդել Լիլի-Ռոուզ Դեպը պատրաստվում է Ֆրանսիա մեկնել մշտական բնակության, իսկ դերասան Արմի Համերը՝ Կարիբյան կղզիներ:

From Joe Biden to Robert De Niro: Everyone Want to Beat Trump
The newly elected president of the United States, Donald Trump for all this time managed to alienate not only from all Democrats and many members of his own Republican Party, but also from world famous Hollywood stars. In the beginning of 2016 even a campaign called '' Stop Hate, Damp Trump’’ was launched.
The campaign was joined by actors Kerry Washington, Cynthia Nixon, Will Smith and many others. All of them advocated the observance of the Constitution and human rights, The Life magazine reports.
Trump's statement that immigrants from Mexico are mostly criminals, rapists and drug traffickers made singer Shakira respond in her Twitter: ''In our century, one should not support such a great ignorance''. While actor Aaron Paul expressed himself more succinctly, just writing on his page: ''Dear Donald Trump. You're an idiot!''.
Some celebrities even promised to leave the United States in case of Trump’s victory. The beautiful daughter of Johnny Depp and Vanessa Paradis, Lily-Rose Depp decided that if Trump becomes the president they will move to France, and another actor Armie Hammer will head to to the Caribbean and start a business on the jet ski rental.
The all-time loved Robert De Niro in an interview devoted to the elections in the United States, told that he would like to punch Donald Trump.
"He's so stupid. He's a fool, he is a dog, he is a pig, he is a liar. He does not understand what he is doing. He is a national disaster, a laughingstock for the whole country. I am so angry that this country reached the point that such a fool rose to this level. I am concerned about the direction in which the country is moving, and with a man like Donald Trump, we will go in the wrong direction. I'd like to punch him in the face."
However, De Niro was not the only person who would like to beat Trump. Most recently, Joe Biden, the US vice-president also admitted that he wants to beat the scandalous billionaire.
According to CNN, the reason for such a statement served a recording about Trump’s attitude towards women, where he claims that everything is permitted to him, as he is a star.
Biden believes such statements are disgusting. When Biden was asked if he would like to enter into debate with Trump, he said that he would like to study at a high school with Trump, where he would led him to the gym…''