Նախագահությունը Եվրոպայի խորհրդում փոխանցվել է Կիպրոսին
Եվրոպայի խորհրդի Նախարարների կոմիտեի նախագահությունն այսօր Էստոնիայից փոխանցվել է Կիպրոսին: Փոխանցման արարողությունը տեղի է ունեցել Ստրասբուրգում կայացած հանդիպման ժամանակ, որին ներկա են եղել ԵԽ 47 անդամ երկրների ներկայացուցիչները։
Մինչ նախագահության հանձնումը՝ Էստոնիայի արտաքին գործերի նախարար Յուրգեն Լիգին ներկայացրել է իր երկրի նախագահության ժամանակ տեղի ունեցած ձեռքբերումները։
Նախարարների կոմիտեի նոր նախագահ, Կիպրոսի արտաքին գործերի նախարար Իոաննիս Կասուլիդիսն էլ ստանձնելով նախագահությունը՝ ներկայացրել է կիպրական նախագահության առաջնահերթությունները։

Председательство в Совете Европы перешло к Кипру
Председательство в Комитете министров Совета Европы перешло сегодня от Эстонии к Кипру. Передача председательства состоялась на заседании постоянных представителей 47 государств-членов Совета Европы в штаб-квартире Организации в Страсбурге.
Перед тем как передать пост председателя Комитета министров своему преемнику, министр иностранных дел Эстонии Юрген Лиги представил итоги председательства своей страны.
Новый председатель Комитета министров Иоаннис Касулидис, министр иностранных дел Кипра, изложил приоритеты шестимесячного председательства своей страны.