Արևելյան Լիբիայի իշխանություններն արգելել են քաղաքացիներին լքել տարածաշրջանը
Արևելյան Լիբիայի ինքնահռչակ կառավարությունը 18-45 տարեկան քաղաքացիներին արգելել է լքել տարածաշրջանն առանց իշխանությունների թույլտվության: Ինքնավար տարածաշրջանի իշխանությունները նոր միջացառումները բացատրում են արտագաղթողներից շատերը արդյունքում դառնում են ծայրահեղական խմբերի անդամներ, փոխանցում է BBC-ն:
Ավելի վաղ իշխանությունները համանման արգելք էին սահմանել կանանց համար, քանի որ կանայք հաճախ շփումներ են ունենում օտարերկրյա հետախուզության հետ: Սակայն արգելքը գործել է մի քանի օր: Նշվում է, որ այս արգելքը ևս ամենայն հավանականությամբ ժամանակավոր բնույթ կունենա:
Արևելյան Լիբիան ինքնավար տարածաշրջանային կառավարության կողմից ղեկավարվում է 2013 թվականից: Լիբիայի արևմտյան հատվածը վերահսկվում է այլ կառավարության կողմից:

В Восточной Ливии гражданам запретили покидать регион
Самопровозглашенное правительство Восточной Ливии запретило гражданам в возрасте от 18 до 45 лет покидать регион без разрешения властей. Правительство автономного региона объясняет новые меры тем, что многие из тех, кто уезжает, впоследствии становятся членами экстремистских группировок, передает BBC.
Несколько дней назад администрация восточного региона ввела запрет на выезд за границу для женщин объясняя это тем, что женщины часто общаются с зарубежной разведкой, но вскоре после вступления в силу действие соответствующего указа было приостановлено. Теперь же запрет распространился на мужчин. Источник в администрации региона в беседе с BBC заявил, что скорее всего запрет на выезд будет временным.
Восточная Ливия управляется автономным региональным правительством с 2013 года. Западная часть страны находится под контролем другой администрацией. Правительства друг друга не признают, а фактически большую часть территории страны контролируют группы ополченцев.