Թուրքիան 1 մլն դոլար է վճարել Եգիպտոսին Հայոց ցեղասպանության մասին փաստաթղթերը ոչնչացնելու համար
Թուրքիան ավելի քան 1 մլն դոլար է վճարել Եգիպտոսում Հայոց ցեղասպանության մասին վկայող փաստաթղթերն ոչնչացնելու համար, հայտնում է թուրքական Democrat Haber-ը:
Վերջինիս փոխանցմամբ Անկարան վճարել է «Մուսուլման եղբայրներ»-ին Եգիպտոսի ինստիտուտում պահվող փաստաթղթերն այրելու համար: Այս մասին Եգիպտոսի կառավարության նիստի ժամանակ հայտարարել է Դեմոկրատ Ջիհադ կուսակցության հիմնադիր Շեյխ Նաբիլ Նաեմը՝ պահանջելով, որ մեղավորները պատժվեն, փոխանցում է Horizon Weekly-ն:
Եգիպտական Veto թերթի փոխանցմամբ այդ փաստաթղթերից որոշներն Անկարային միջազգային դատարանի առաջ դժվարին իրավիճակում կդնեին:
Հաղորդվում է, որ Եգիպտոսի ինստիտուտի՝ Հայոց ցեղասպանության մասին փաստաթղթերն այրվել են 2011 թվականի դեկտեմբերի 17-ին:

Турция заплатила Египту $ 1 миллион - за уничтожение документов о Геноциде армян
Турция выплатила более $ 1 миллиона Египту - для уничтожения документов, подтверждающих факт Геноцида армян, сообщает турецкая Democrat Haber. По сообщению издания, Анкара заплатила "Братьям-мусульманам" за то, чтобы документы, хранящиеся в Институте Египта, были сожжены. Об этом на заседании египетского правительства сообщил основатель Демократической Джихадской партии  шейх Набиль Наем, который потребовал наказания виновных, сообщает Horizon Weekly.
Египетская газета Veto сообщила, что некоторые из этих документов поставили бы Анкару в сложную ситуацию в международном суде. По данным издания, документы Института Египта о Геноциде армян были сожжены 17 декабря 2011 года.