ԱՄՆ-ում Արցախի ներկայացուցիչը ելույթ է ունեցել Նյու Յորքում
Օրերս ԱՄՆ-ում Արցախի Հանրապետության մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը ելույթով հանդես է եկել Արցախին նվիրված միջոցառմանը, որը տեղի է ունեցել Նյու Յորքի Ս. Գրիգոր Լուսավորիչ Մայր եկեղեցու ընդունելությունների դահլիճում, հայտնում է Արցախի ԱԳՆ պաշտոնական կայքը։
Միջոցառմանը ներկա են եղել նաև ՄԱԿ-ում ՀՀ մշտական ներկայացուցիչ, դեսպան Զոհրաբ Մնացականյանը, հայ համայնքի և հոգևոր դասի ներկայացուցիչներ։
Ռոբերտ Ավետիսյանն իր ելույթում անդրադարձ է կատարել անցնող տարվա ընթացքում Արցախի քաղաքական և տնտեսական կյանքում տեղի ունեցած կարևոր իրադարձություններին, ինչպես նաև ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման ներկա փուլին։

Представитель Арцаха в США участвовал в мероприятии в Нью-Йорке
На днях Постоянный представитель Республики Арцах в США Роберт Аветисян выступил на мероприятии, посвященном Арцаху, которое состоялось в зале приемов церкви Св. Григория Лусаворича г. Нью-Йорка, сообщает МИД Арцаха.
На мероприятии присутствовали также Постоянный представитель РА в ООН посол Зограб Мнацаканян, представители армянской общины и духовенства.
В своем выступлении Роберт Аветисян коснулся значимых событий, произошедших в политической и экономической жизни Арцаха в уходящем году, а также нынешнего этапа урегулирования азербайджано-карабахского конфликта.