Ավստրիայում հարյուրավոր մահմեդականներ քրիստոնեություն են ընդունել
2017-ին մկրտված 750 չափահաս անձանց երեք քառորդը մահմեդական երկրներից են եղել: Այդ մասին հայտարարել է Վիեննայի արքեպիսկոպոսի ներկայացուցիչը: Միայն Վիեննայում մկրտվել է 15 տարբեր ազգության 260 մարդ, հաղորդում է Panarmenian–ը` հղում կատարելով Deutsche Welle-ին:
Ֆրեդերիկե Դոստալը, որը պատասխանատու է չափահասների մկրտության համար, ճշմարիտ չի համարում այն պնդումները, թե փախստականները դավանափոխ են լինում ապաստան ստանալու շանսերն ավելացնելու համար:
«Քանի որ Ավստրիայի կաթոլիկ եկեղեցին չի ցանկանում ձևական քրիստոնյաներ ունենալ, մենք շատ խիստ ենք մոտենում թեկնածուների ընտրությանը և մկրտվելու թույլտվությանը»,-ասել է նա:
Առնվազն 1 տարի է տրվում մկրտությանը պատրաստվելու համար, այդ ընթացքում հարկավոր է կանոնավոր այցելել կրոնական պարապմունքները, ներկա լինել ժամերգություններին, հետևել քրիստոնյաների կյանքի նորմերին, մասնակցել բարեգործական միջոցառումներին:

Hundreds of Muslims Converted to Christianity in Austria
In Austria a significant number of Muslims has converted to Christianity in 2017, Panarmenia reports, referring to Deutsche Welle.
Three quarters of 750 adults baptized in 2017 come from Muslim countries, a spokesperson for the Archbishopric of Vienna said.
260 people representing 15 different nations were baptized in the Austrian capital alone.
According to Friederike Dostal, the assertion that migrants are changing their faith in order to increase the chances of getting asylum is untenable.
“Since the Catholic Church in Austria has no need for pseudo-Christians, we are very strict in the process of selecting candidates and authorizing the rite of baptism,” Dostal said.
Preparation for baptism takes at least one year, which includes regular visits to religious courses and church services, following the Christian norms of life and involvement in charitable events.