Կ. Բեքարյանը հանդիպել է «Ուկրաինա» Հայաստանի ուկրաինացիների ֆեդերացիայի նախագահին
Այսօր՝ փետրվարի 28-ին, ՀՀ Ազգային Ժողովում տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ-ում Հայաստան-Ուկրաինա բարեկամական խմբի ղեկավար Կարեն Բեքարյանի հանդիպումը «Ուկրաինա» Հայաստանի ուկրաինացիների ֆեդերացիա» հասարակական կազմակերպության նախագահ Աննա Հարությունյանի հետ:
Քննարկվել են Հայաստանում ուկրաինական համայնքի խնդիրները, համայնքային կազմակերպությունների գործունեությունը և այլն: Աննա Հարությունյանը ներկայացրել է իրենց կազմակերպության կառուցվածքն ու ուկրաինական համայնքին համախմբելուն ուղղված ջանքերը, իր պատկերացումները խորհրդարանի հետ համագործակցության վերաբերյալ:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել շարունակել և զարգացնել բարեկամական խմբի և ուկրաինական համայնքի համագործակցությունը, այդ թվում՝ խմբի օրակարգում ներառելով համայնքին հուզող հարցերը:

Карен Бекарян встретился с главой Федерации украинцев в Армении
Сегодня, 28-ого февраля, в Национальном Собрании Республики Армения состоялась встреча руководителя группы дружбы Армения-Украина в НС РА Карена Бекаряна с председателем НПО "Федерация украинцев Армении "Украина"" Анной Арутюнян.
На встрече были обсуждены проблемы украинской общины в Армении, деятельность организаций украинской общины и т.д. Анна Арутюнян представила структуру своей организации и предпринимаемые усилия для объединения украинцев Армении, изложила свое видение возможностей для сотрудничества с парламентом.
Была достигнута договоренность продолжить и развивать сотрудничетсво группы дружбы и украинской общины Армении, в том числе, включая в повестку группы дружбы те вопросы, которые волнуют представителей украинской общины нашей страны.