Կ. Բեքարյանը հանդիպել է «Ուկրաինա» Հայաստանի ուկրաինացիների ֆեդերացիայի նախագահին
Այսօր՝ փետրվարի 28-ին, ՀՀ Ազգային Ժողովում տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ-ում Հայաստան-Ուկրաինա բարեկամական խմբի ղեկավար Կարեն Բեքարյանի հանդիպումը «Ուկրաինա» Հայաստանի ուկրաինացիների ֆեդերացիա» հասարակական կազմակերպության նախագահ Աննա Հարությունյանի հետ:
Քննարկվել են Հայաստանում ուկրաինական համայնքի խնդիրները, համայնքային կազմակերպությունների գործունեությունը և այլն: Աննա Հարությունյանը ներկայացրել է իրենց կազմակերպության կառուցվածքն ու ուկրաինական համայնքին համախմբելուն ուղղված ջանքերը, իր պատկերացումները խորհրդարանի հետ համագործակցության վերաբերյալ:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել շարունակել և զարգացնել բարեկամական խմբի և ուկրաինական համայնքի համագործակցությունը, այդ թվում՝ խմբի օրակարգում ներառելով համայնքին հուզող հարցերը:

Karen Bekaryan Met the Chairman of the Federation of Ukrainians of Armenia "Ukraine"
Today, on February 28, the head of Armenia-Ukraine Friendship Group,  RA NA deputy Karen Bekaryan had a meeting with the Chairman of the NGO "Federation of Ukrainians of Armenia "Ukraine"" Anna Harutyunyan.
The sides discussed the problems of the Ukrainian community in Armenia, the activities of community organizations, etc.. Anna Harutyunyan presented the structure of their organization and their efforts to unite the Ukrainian community, as well as her vision of cooperation with the parliament.
An agreement was reached to continue and develop the cooperation of the Friendship Group and the Ukrainian community, as well as to include issues of concern of the community on the agenda of the Group.