Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպել է ՀՀ-ում համատեղության կարգով հավատարմագրված դեսպանների հետ
ԱԳ նախարարի պաշտոնակատար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպել է Հայաստանում համատեղության կարգով հավատարմագրված շուրջ երկու տասնյակ երկրների դեսպանների հետ, ովքեր Երևան են ժամանել ՀՀ Նախագահի երդմնակալության արարողությանը մասնակցելու նպատակով։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից:
Ողջունելով դեսպաններին` Էդվարդ Նալբանդյանը շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանի համար այս կարևոր իրադարձությանը ներկա գտնվելու համար։
Հանդիպմանն Էդվարդ Նալբանդյանը ներկայացրել է Հայաստանի սահմանադրական փոփոխությունները և կառավարման նոր համակարգը, երկրում ընթացող բարեփոխումները:
Քննարկվել են Եվրասիական միության շրջանակներում համագործակցության արդյունքները, Հայաստան-Եվրոպական միություն հարաբերությունները։
ԱԳՆ ղեկավարն անդրադարձել է ՀՀ արտաքին քաղաքականության առաջնահերթություններին և ուղղություններին, ներկայացրել Ղարաբաղյան հիմնախնդրի բացառապես խաղաղ կարգավորման ուղղությամբ Հայաստանի և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների կողմից գործադրվող համատեղ ջանքերը:
Դեսպանների հետ հանդիպմանը արծարծվել են նաև մերձավորարևելյան տարածաշրջանի զարգացումները, առկա խնդիրների կարգավորման ուղիները և փախստականների շուրջ ստեղծված իրավիճակն ու նրանց խնդիրների լուծման ուղղությամբ ջանքերրը:
Հանդիպման օրակարգում եղել են նաև հոկտեմբերին Երևանում կայանալիք Ֆրանկոֆոնիայի գագաթաժողովի և դրա շրջանակներում անցկացվելիք միջոցառումների նախապատրաստական աշխատանքները:

Эдвард Налбандян встретился с аккредитованными в Армении по совместительству послами
Исполняющий обязанности министра иностранных дел Армении Эдвард Налбандян встретился с аккредитованными в Армении по совместительству послами около 20 стран, которые прибыли в Ереван для участия в церемонии инаугурации президента Армении, передает "Арменпресс".
Приветствуя послов, Эдвард Налбандян поблагодарил их за участие в этом важном для Армении мероприятии.
На встрече Эдвард Налбандян представил конституционные поправки и новую систему правления, а также происходящие в стране реформы.
Были обсуждены результаты сотрудничества в рамках Евразийского союза, отношения между Арменией и Европейским союзом.
И.о. министра иностранных дел затронул приоритеты и направления внешней политики Армении, представил совместные усилия Армении и сопредседателей Минской группы ОБСЕ по исключительно мирному урегулированию нагорно-карабахского конфликта.
В ходе встречи с послами были затронуты события на Ближнем Востоке, пути решения существующих проблем и ситуация с беженцами, а также усилия по решению их проблем.