Արցախի Հանրապետության ԱԳ նախարարը հանդիպել է Աբխազիայի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ
Աշխատանքային այցով Աբխազիայի Հանրապետությունում գտնվող  Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանը հանդիպել է Աբխազիայի հայ համայնքի նախագահ Գալուստ Տրապիզոնյանի  և համայնքի ղեկավար կազմի ներկայացուցիչների հետ։
Արցախի արտաքին գործերի նախարարին է ներկայացվել համայնքի ընթացիկ ծրագրերն ու համայնքի գործունեության հեռանկարային ուղղությունները:
Մասիս Մայիլյանն ընդգծել է, որ Արցախի արտաքին քաղաքականության կարևոր ուղղություններից  մեկն է հայկական սփյուռքի կազմակերպությունների ու կառույցների հետ համագործակցության հետագա ընդլայնումն ու խորացումը՝ նշելով Արցախի  իշխանությունների պատրաստակամությունը՝ նպաստելու սփյուռքում  հայապահպանության ծրագրերի իրականացմանը:

Министр иностранных дел Арцаха встретился с представителями армянской общины Абхазии
Находящийся с рабочим визитом в Республике Абхазия министр иностранных дел Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) Масис Маилян встретился с главой армянской общины Абхазии Галустом Трапизоняном и представителями руководящего состава общины. Об этом сообщает пресс-служба МИД Республики Арцах.
Главе МИД Арцаха были представлены текущие программы и перспективные направления деятельности общины.
Масис Маилян подчеркнул, что одним из важнейших направлений внешнеполитической повестки Арцаха является дальнейшее расширение и углубление сотрудничества с диаспоральными организациями и структурами, отметив готовность властей Арцаха содействовать осуществлению программ, направленных на сохранение армянской идентичности в Диаспоре.