Որքա՞ ն արժե ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի երազանքը
Ի դեպ, դեպի տիեզերք թռչող առաջին նախագահը լինելու հարցում Արմեն Սարգսյանը պետք է շտապի. Համաշխարհային ճանաչում ունեցող շատ աստղեր, ինչպիսիք են Անջելինա Ջոլին, Լեոնարդո Դի Կապրիոն, Քեյթ Ուինսլեթը և այլոք, արդեն իսկ թռիչքի...
Կառավարությունում քննարկվել է Հանրային կառավարման բարեփոխումների ռազմավարության նախագիծը
Հանրային կառավարման բարեփոխումների արդյունավետ իրականացման համատեքստում վարչապետը կարևորել է գնահատման հստակ չափորոշիչների սահմանումը և հանձնարարել շարունակել ռազմավարության մշակման աշխատանքները:
Իրան-ԱՄՆ  պատժամիջոցների նոր ալիք. հետևանքներն անհանգստացնող են նաև Հայաստանի համար
Իրան-ԱՄՆ պատժամիջոցների նոր ալիք. հետևանքներն անհանգստացնող են նաև Հայաստանի համար
Իրանաամերիկյան վերջին զարգացումներից հետո առնվազն Դավոսի միջազգային տնտեսական համաժողովը լավ հարթակ էր ի թիվս մեզ հետաքրքրող մի շարք հարցերի, փորձելու գտնել նաև այս խնդրի լուծումները:
Եվրամիությունը նոր փուլ է թևակոխում՝ առանց Մեծ Բրիտանիայի
Այսօրվանից Մեծ Բրիտանիան պաշտոնապես Եվրամիության անդամ չէ: Արդեն իջեցվել եմ Միացյալ Թագավորության դրոշները եվրոպական կառույցների պաշտոնական գրասենյակների շենքերից: Չորս տարի տևած երկար գործընթացը հասնում է իր վերջնակետին:...
ԵՄ-ն դիվանագիտական ներկայացուցչություն է բացել Լոնդոնում
ԵՄ-ի դիվանագիտական առաքելությունը Լոնդոնում իրականացնելու է «ԵՄ պատվիրակությունը»` դեսպան, պորտուգալացի դիվանագետ Ժուան Վալե դե Ալմեյդուի գլխավորությամբ: Այդ մասին ԵՄ-ից Մեծ Բրիտանիայի դուրս գալուց հետո հայտարարել է...
Վարչապետի մոտ քննարկվել է «Անկանխիկ գործառնությունների մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծը
Քննարկման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաև անկանխիկ գործառնությունների խթանմանն ուղղված միջոցառումներին, համապատասխան ենթակառուցվածքների ապահովմանն ու այդ ուղղությամբ առաջիկա անելիքներին:
ԵԽԽՎ հայտարարությունը նախազգուշացում էր Հայաստանի իշխանություններին
ԵԽԽՎ հայտարարությունը նախազգուշացում էր Հայաստանի իշխանություններին: Իսկ իշխող կուսակցության պատգամավորների կողմից հայտարարության մասնակի՝ միայն իրենց համար ձեռնտու հատվածների, ներկայացումը պարզ մանիպուլյացիա է, որը...
ՀԱՅԱՑՔ Երևանից. պաղեստինյան հակամարտության կարգավորման «Դարի գործարքը»
«Հայացք Երևանից. Երկրագունդ» հաղորդման շրջանակներում ԵՊՀ արաբագիտության ամբիոնի վարիչ Հայկ Քոչարյանի հետ քննարկել ենք պաղեստինյան հակամարտության կարգավորման Դոնալդ Թրամփի առաջարկած «Դարի գործարքը»:

В правительстве Армении обсужден проект Стратегии реформ общественного управления
В контексте эффективного осуществления реформ общественного управления премьер-министр подчеркнул важность определения четких критериев оценки и поручил продолжить разработку стратегии.
Главный уполномоченный по делам диаспоры Армении отправился в Грузию
В Тбилиси, Ахалцихе и Ахалкалаке Заре Синанян посетит армянские научные, образовательные, культурные центры, школы, церкви, встретится с представителями армянской общины, СМИ, посетит сельские общины.
Под председательством премьер Армении обсужден законопроект "О безналичных операциях"
Было отмечено, что за последние два года количество безналичных операций в республике увеличилось в несколько раз, в том числе и посредством иностранных банковских карт. Это обусловлено также и положительными развитиями...
Швеция завершила процедуры ратификации Соглашения Армения-ЕС
31 января 2020 г. Швеция сообщила генеральному секретарю Совета Европы и Совета ЕС о завершении внутригосударственных процедур, необходимых для ратификации Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве Армения-ЕС.
Евросоюз открыл дипломатическое представительство в Лондоне
Европейская служба внешних связей вскоре после официального выхода Великобритании из состава ЕС обнародовала заявление, в котором сообщила, что дипломатическое представительство Евросоюза в Лондоне будет осуществлять...
Первому заместителю командующего АО Давиду Манукяну присвоено воинское звание генерал-майора
Президент Бако Саакян подписал указ, согласно которому первому заместителю командующего Армии обороны Республики Арцах полковнику Давиду Манукяну присвоено воинское звание генерал - майора.