Քլինթոնն առաջ է անցնում Թրամփից
ԱՄՆ նախագահական ընտրություններում դեմոկրատական կուսակցության թեկնածու Հիլարի Քլինթոնն իր հանրապետական մրցակից Դոնալդ Թրամփին գերազանցում է 9 տոկոսով։ Այս մասին են վկայում CNN/ORC հարցման արդյունքները։
Վերջին հարցման արդյունքների համաձայն՝ Քլինթոնի օգտին պատրաստ է քվեարկել հարցման մասնակիցների մոտ 52 տոկոսը, իսկ Դոնալդ Թրամփի օգտին՝ մոտ 43 տոկոսը։ Դեմոկրատների թեկնածուին հաջողվել է էապես բարելավել իր վարկանիշը կուսակցության համագումարից հետո, որի ժամանակ Քլինթոնի աջակցությամբ հանդես եկան հայտնի քաղաքական գործիչներ և աստղեր։

Клинтон опережает Трампа на 9 пунктов
Кандидат в президенты США от Демократической партии Хиллари Клинтон опережает республиканца Дональда Трампа на 9 процентов. Об этом свидетельствуют результаты опроса CNN/ORC, сообщает Gazeta.ru.
Согласно данным последнего опроса, за Хиллари Клинтон готовы проголосовать около 52% опрошенных, за Дональда Трампа - 43%. Кандидату от демократов удалось увеличить свой результат на 7% после съезда Демократической партии, на котором в поддержку Клинтон выступили популярные политики и знаменитости, передает телеканал.