Թրամփն առաջին անգամ հրապարակավ խոստովանել Է, որ երբեմն ավելորդ բաներ Է ասում
Հանրապետական կուսակցությունից ԱՄՆ-ի նախագահի թեկնածու Դոնալդ Թրամփը երկրում ընթացիկ նախընտրական արշավի ժամանակ առաջին անգամ հրապարակայնորեն խոստովանել Է, որ երբեմն տաքացած Է խոսում և ափսոսում Է դրա համար:
«Երբեմն վեճերի թունդ պահին, անդրադառնալով միանգամից շատ խնդիրների, ճիշտ բառել չես գտնում կամ ասում ես ոչ այն, ինչ պետք Է: Ինձ հետ նմանք բան եղել Է: Հավատում եք թե ոչ, բայց ես ափսոսում եմ դրա համար: Եվ ես առանձնապես ափսոսում եմ այն դեպքերի համար, երբ դա կարող Էր ցավ պատճառել ինչ-որ մեկին»,- ասել Է միլիարդատերը:
Միևնույն ժամանակ Թրամփը նշել է, որ այսուհետ էլ չի պատրաստվում իրեն կաղապարել քաղաքական կոռեկտության շրջանակներում:

Трамп впервые публично признал, что иногда говорит лишнее
Кандидат в президенты США от Республиканской партии Дональд Трамп впервые за время текущей предвыборной гонки в стране публично признал, что иногда говорит сгоряча и сожалеет об этом. С таким заявлением он выступил в четверг в городе Шарлотт (штат Северная Каролина), передает ТАСС.
"Иногда в пылу споров, касаясь сразу многих проблем, не подбираешь верные слова или говоришь что-то не то. У меня такое бывало, - сказал миллиардер. - Верьте или нет, но я сожалею об этом. И я особенно жалею о тех случаях, когда это могло причинить кому-то боль".
Вместе с тем, он отметил, обращаясь к избирателям: "Одно я могу обещать вам. Я всегда буду говорить вам правду". Трамп также добавил, что и впредь не намерен сдерживать себя рамками политической корректности.