Հոլանդիա․ հայկական կազմակերպությունները կկազմակերպեն Մեծ Եղեռնի զոհերի ոգեկոչման միջոցառումներ
Համագործակցող Հոլանդահայ կազմակերպությունները ապրիլի 17-ի և 24-ին կազմակերպելու են Մեծ Եղեռնի զոհերի ոգեկոչման միջոցառումներ։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, ապրիլի 17-ին ցույց է կազմակերպվելու Հաագայի Plein հրապարակում՝ Նիդերլանդների կառավարության կողմից Հայոց ցեղասպանության ճանաչման համար և ընդդեմ իշխանության կողմից Հայոց ցեղասպանությունը «ցեղասպանության հարց» անվանելու։ Հոլանդիայի կառավարությանը ներկայացվելու է հանրագիր, նախատեսված են հոլանդացի պատգամավորների և այլոց ելույթներ, բողոքի քայլարշավ Plein հրապարակից մինչև Malieveld դաշտը` թուրքական դեսպանատան դիմաց։
Ապրիլի 24-ին Ասենի «Դե Բոսկամպ» գերեզմանատանը գտնվող Մեծ Եղեռնի հուշարձանի մոտ տեղի կունենա ոգեկոչման արարողություն, որի շրջանակում ծաղկեպսակներ են տեղադրվելու Մեծ Եղեռնի հուշարձանին, գերեզմանատան սրահում կայանելու է օրվա խորհրդին նվիրված հանդիպում, որի շրջանակում կհնչեն ճառեր և գեղարվեստական ելույթներ։

Голландия: армянские организации проведут мероприятия памяти жертв Геноцида армян
Сотрудничающие  Армянские  организации Голландии 17 и 24 апреля проведут мероприятия  памяти жертв  Геноцида армян. Как  передает "Арменпресс", 17 апреля на площади Plein в Гааге состоится акция - за признание Геноцида армян правительством Нидерландов и против переименования  властями Геноцида армян в "вопрос геноцида". В правительство будет представлена  петиция, запланированы выступления голландских депутатов и др., состоится шествие  от площади Plein к  полю Malieveld - напротив  посольства Турции.
24 апреля в Асене у  мемориала Геноцида армян, находящегося в кладбище "Де Боскамп", состоится церемония  поминовения, возложение  цветов к мемориалу, а также намечена встреча, в ходе  которой состоятся выступления участников.