Մայիսի 1-ին անելու ենք մեծ հանրահավաք․ բոլոր ուժերը, որոնք պայքարում են հայրենիքի, հայ ազգի համար, այդ ապակենտրոն, ցանցային պայքարը ինչ-որ մի փուլում պետք է հատվի։ Մայիսի 1-ին լինելու է այդ հատման կետը, օրը, և մենք բոլորս իրար հետ շարունակելու ենք մեր պայքարը, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը՝ պատասխանելով ընդդիմության հետագա գործողությունների մասին հարցին, փոխանցում է Aysor.am-ը։
Արթուր Վանեցյանը շեշտեց՝ կա հստակ ծրագիր, որի բոլոր մանրամասները չէ, որ հենց այս պահին պետք է հրապարակվեն։
«Ընդդիմությունն ունի ծրագիր, առաջին վայրկյանից մինչև վերջին պահը մենք ունենք մեր ծրագիրը, ուստի մեր հայրենակիցներին խնդրում եմ հետևել ընդդիմության հայտարարություններին և ուղղակի ակտիվ մասնակցություն ունենալ մեր կողմից իրականացվող բողոքի ակցիաներին, քաղաքացիական աննազանդության ակցիաներին»,- նշեց նա։

1 мая мы проведем большой митинг, у оппозиции есть четкая программа: Артур Ванецян
Мы проведем 1 мая большой митинг: все силы, которые ведут борьбу за Родину, за армянский народ, эта децентрализованная, сетевая борьба должна на каком-то этапе пересечься. Этой точкой пересечения будет 1 мая, и мы продолжим нашу борьбу, заявил в беседе с журналистами председатель партии "Родина", руководитель фракции "Честь имею" Артур Ванецян, отвечая на вопрос о дальнейших действиях оппозиции, передает Aysor.am.
Артур Ванецян отметил, что есть четкая программа, и не все детали которой могут быть опубликованы прямо сейчас.
"У оппозиции есть четкая программа, с первой секунды и до последнего момента, посему прошу наших соотечественников следить за заявлениями оппозиции и активно участвовать во всех проводимых нами акциях протеста, акциях гражданского неповиновения", - отметил он.