Կատարում Apple-ի ներկայացուցչությունը հայտնվել է ահաբեկչական ցուցակում
Սաուդյան Արաբիան, Եգիպտոսը, ԱՄԷ-ն և Բահրեյնը հանդես են եկել համատեղ հայտարարությամբ, որում թվարկել են այն ֆիզիկական և իրավաբանական անձանց, որոնք կասկածվում են ահաբեկչության մեջ և ստանում են Կատարի ուղղակի աջակցությունը, հայտնում է Al Jazeera-ն:
Ցուցակում ներառվել են 59 ֆիզիկական անձ՝ հիմնականում կատարցիներ և եգիպտացիներ, և 12 կազմակերպություն, որոնք ստեղծվել են Կատարի մասնակցությամբ սեփական տարածքում, ինչպես նաև Լիբիայում և Բահրեյնում։ Նշենք, որ ցուցակում են հայտնվել Կատարի նախկին վարչապետը, իշխող դինաստիայի անդամներ, Դոհայում Apple ընկերության ներկայացուցչությունը:

Скандал вокруг Катара: четыре арабских страны обновили террористические списки
Саудовская Аравия, Египет, Объединенные Арабские Эмираты и Бахрейн выпустили совместное заявление, в котором перечислены граждане и организации, подозреваемые в терроризме и получающие прямую поддержку Катара, сообщает Интерфакс со ссылкой на телеканал Al Jazeera.
В перечень вошли 59 физических лиц, по большей части катарцев и египтян. В списоке оказались крупные бизнесмены и политики, включая члена правящей династии и бывшего премьер-министра Катара Абдуллу бин Халифа Аль Тани.
В черный список также внесены 12 компаний, созданных и спонсируемых при участии Катара на собственной территории, а также в Ливии и Бахрейне. Среди них оказалось подразделение компании Apple в Дохе, а также ряд благотворительных организаций.